Vilainių kaime esančioje Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos skraidymo bazėje visą savaitę stovyklavo 33 vaikai iš įvairių Lietuvos vietų. 

(Iš kairės) Aurimas, Titas, Vidmantas ir Andrius džiaugiasi išmokę sklandyti.

(Iš kairės) Aurimas, Titas, Vidmantas ir Andrius džiaugiasi išmokę sklandyti.

„Šįmet gamta mūsų nepagailėjo. Gaudome tinkamą orą be vėjo ir lietaus, kad vaikai galėtų paskraidyti ir namo išvyktų su įgytomis jaunųjų sklandytojų licencijomis. Mūsų stovykla tam ir skirta – parodyti, ko kiekvienas išmokęs“, – sakė jaunųjų sklandytojų stovyklos viršininkas Arūnas Vaičiulis.
Į Vilainių mažąjį aerodromą suvažiavo vaikai iš Ignalinos, Zarasų, Telšių, Vilniaus, Marijampolės, Biržų, Kėdainių. Pasak stovyklos vadovų, kasmet iš kiekvieno miesto po keturis penkis vaikus išsilaiko sklandymo licencijas. „Mes suvažiuojame į stovyklą ne tik papramogauti. Mums svarbu parodyti, ko esame išmokę. Vaikai iki tol mokosi įvairių skraidybos paslapčių. Mažiausieji teorijos gauna nedaug. Juos labiau domina patys lėktuvėliai. Vyresnieji turi susipažinti ir su skraidybos istorija, įsigilinti į meteorologijos paslaptis. O greta teorijos visada turime praktinių užsiėmimų“, – sakė skraidymų vadovas Raimundas Žievis.
Jaunieji sklandytojai nesiskundžia, kad stovyklos ritmas nėra įprastas – keltis tenka gana anksti, nes ryte vėjas daug silpnesnis negu įdienojus. „Vaikai moka pramogauti net ir lietui krapnojant. Nusiskundimų negirdime. Jei negalime skraidyti, žaidžiame futbolą, kitus žaidimus. Kai kas skaito knygas, kalbasi, bendrauja. Vakarais sėdime prie laužo, pasakojame įvairias istorijas. O apie miegą palapinėse, tai kiekvienas stovyklautojas kalba su entuziazmu. Daugeliui tokia pramoga pirma ir labai įspūdinga“, – sakė stovyklos vadovai.
Vaikų kelias į pažintį su aviacija gana skirtingas. Vieni apie jaunuosius sklandytojus išgirdo mokyklose, kiti bibliotekose, tretiems pasakė draugai, ketvirtiems tėvai. „Aurimas sakė, kad skelbimą apie užsiėmimus Broniaus Oškinio mokykloje perskaitė bibliotekoje: „Pamačiau tą skelbimą ir man pasidarė įdomu, kokia tai mokykla. Nuėjau, pažiūrėjau, labai patiko. Tikrai džiaugiuosi, kad pradėjau mokytis sklandyti. Kol kas mes sklandome labai nedaug. Tačiau ir tas metro pakilimas nuo žemės mums atrodo labai smagus.“
Titas gyrėsi, kad jam patinka sportuoti, sklandyti, bendrauti su kitais vaikais. Jis prisipažino, kad labai norėtų užaugęs būti lakūnas.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.