Kėdainių jaunimas Vasario 16-osios išvakarėse rinkosi kelti kraštiečių patriotinę dvasią.

Yra juo didžiuotis – patriotiškais ir iniciatyviais Kėdainių jaunuoliais.

Vasario 16-iosios dienos išvakarėse, patriotiškas miesto jaunimas sugalvojo originaliai ir patriotiškai paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Miesto autobusais važinėję jaunuoliai dainuodami patriotines dainas, deklamuodami eiles keleiviams priminė, kuo svarbi ši valstybinė šventė kiekvienam mūsų ir kodėl didžiuotis savo tėvyne yra svarbu ir prasminga.

Beveik 20 jaunų žmonių, kartu su Kėdainių kultūros centro direktores pavaduotoja Genovaite Šaučiūniene, apniukusią pirmadienio popietę lipo į skirtingus miesto autobusus. Keleiviai, tik išgirdę jaunimą dainuojant patriotines dainas labai netikėtoje vietoje – autobuse, iš pradžių suglumdavo. Tačiau vėliau nuostabą pakeisdavo šypsena ir geros emocijos.

„Labai graži ir įkvepianti bei prasminga jaunimo akcija, vertinu tik teigiamai. Galėtų ir daugiau tokių gražių renginių būti. Išties malonu“, – sakė tąkart autobusu važiavusi keleivė Audronė.

Tad kodėl šie jaunuoliai, savo laisvą nuo pamokų dieną susirinko kraštiečiams padovanoti skambių ir įkvepiančių dainų ir eilių?

„Smagu prisidėti prie valstybinių šalies švenčių, nes išties svarbu jų nepamiršti. Mums svarbu prisiminti ir žinoti savo valstybės praeitį. Šiandien keleiviams daliname vėliavėles – jos simbolizuoja valstybės nepriklausomybę, primena, kad ją turime“, – sakė Tautvydas.

Tautvydas ir Vikenta teisę būti laisviems vertina kaip vieną svarbiausių.

Vikenta ir Tautvydas teisę būti laisviems vertina kaip vieną svarbiausių.

„Kas jaunimui yra laisvė? Pirmiausia, tai žodžio laisvė, minčių laisvė. Mes galime reikšti savo nuomonę, kasdien esame laisvi. Tai yra labai gerai“, – jam pritarė Vikenta.

Pasak akcijos organizatoriaus, Kėdainių kultūros centro režisieriaus Arnio Aleinikovo, jaunimas šia akcija nori priminti, kad valstybę reikia mylėti kasdien.

„Iki šiol, panaši akcija į šią Lietuvoje vyko tik kartą. Prieš Kalėdas ji buvo surengta Kaune. Jos metu buvo dainuojamos kalėdinės dainos. Bet mes dainuojame ne kalėdines, bet patriotines dainas Lietuvai. Norime priminti, kad reikia mylėti Lietuvą kiekviena dieną, ne tik Vasario 16-ąją, ne tik Sausio 13-ąją, ne tik Kovo 11-ąją“, – sakė A. Aleinikovas.

Pasak vaikino, gimtinė yra kaip motina – vienintelė.

„Šia akcija nesistengiame pakeisti žmonių, sumažinti emigracijos mastų. Tiesiog primename, kad reikia mylėti ir gerbti šalį  kurioje gimėme. Mes visi norime tiesiog skleisti gerą, patriotišką jausmą ir meilę Lietuvai“, – sakė jis.

Patriotinės dainos bei eilės skambėjo netikėtoje vietoje - autobuse.

Patriotinės dainos bei eilės skambėjo netikėtoje vietoje – autobuse.

Kėdainiečių akcija buvo nusiųsta ir į Lietuvos respublikos prezidentūrą atliepiant į prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą švęsti Vasario 16-ąją kitaip.

Prie jaunuolių iniciatyvos noriai prisijungė keleivių vežimo įmonė „Kėdbusas“. Valstybinės šventės proga miesto autobusai pasipuošė Lietuvos vėliavėlėmis, o vairuotojai – trispalviais šalikais.

„Mes taip pat su visais kraštiečiais švenčiame Lietuvos valstybingumui svarbią šventę“, – sakė „Kėdbuso“ direktoriaus pavaduotojas Rimgaudas Rimošaitis.