Europarlamentaras Antanas Guoga, tapęs tarptautinio Coder Dojo judėjimo ambasadoriumi Lietuvoje, netruko suburti veiklią komandą, kad kuo operatyviau pradėtų projekto įgyvendinimą. 

Projekto ambasadorius A. Guoga su jaunaisiais programuotojais įsiamžino asmenukėje.

Projekto ambasadorius A. Guoga su jaunaisiais programuotojais įsiamžino asmenukėje.

„Noriu, kad ir Kėdainių, ir visos Lietuvos vaikai nebijotų technologijų bei smagioje aplinkoje mokytųsi jas išnaudoti ateities karjerai. Jau dabar aišku, kad ateities darbo rinkai turime ruošti technologijas išmanančius specialistus. Būtent ši sritis taps pagrindiniu ekonomikos varikliu visame pasaulyje. Jei norime klestinčios Lietuvos, privalome jau dabar rūpintis ateities profesionalų, kurie šiandien dar sėdi mokyklos suoluose, skaitmeniniu raštingumu – gebėjimu programuoti“, – sakė tarptautinio Coder Dojo judėjimo ambasadorius Lietuvoje A. Guoga.
Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vykęs pasaulyje išpopuliarėjusio bendruomeninio technologinio švietimo projekto Coder Dojo Lietuva programavimo užsiėmimas sudomino apie pusšimtį vaikų. Jų pasveikinti atvykęs projekto ambasadorius A. Guoga vaikus drąsino būti aktyvius ir klausti mokytojų visko, kad kompiuteris ir jo galimybės taptų kuo draugiškesni: „Labai noriu paskatinti vaikus būti aktyvius ir kompiuterį išnaudoti tikslingiems užsiėmimams. Ypač kviečiu programavimo mokytis mergaites. Neretai mūsų krašte dar vyrauja nuomonė, kad kompiuteriai yra geresni vaikinų draugai, tačiau kompiuteris ir internetas gali puikiai pasitarnauti visam jaunimui be išimčių. Kėdainiai yra penkiasdešimta savivaldybė, kurioje pristatomas šis projektas. Mūsų komanda tikėjosi, kad į pirmąjį užsiėmimą ateis apie dvidešimt vaikų. Sulaukėme gerokai daugiau, vadinasi, esame reikalingi.“
Projekto užsiėmimus vedanti mentorė Laura Stalnionytė sakė, kad jau pirmojo užsiėmimo metu vaikai išmokomi susikurti svetainę ir vėliau gali visapusiškai ją išnaudoti. „Programavimas nėra toks baubas, kaip apie jį kalbama. Neretai baimės yra gerokai didesnės, negu derėtų. Vaikai pasižymi išradingumu jau nuo pirmų susitikimų. Jie dažnai kuria svetaines apie gyvūnus, žaidimus, draugus, mokyklas. Dirbdami šiame projekte pamatėme, kad vaikai yra labai smalsūs ir imlūs, tad suaugusiesiems reikia tik laiku teisingai ištiesti patarimų ranką. Ypač džiaugiamės, kai užsiėmimuose sulaukiame vyresnių žmonių. Jiems taip pat padedame ir suteikiame įvairiapusę pagalbą“, – sakė L. Stalnionytė.
Vienu užsiėmimu projektas Coder Dojo Kėdainiuose neužsibaigs – organizatoriai norinčiuosius programuoti kviečia į nemokamą būrelį. Jo užsiėmimai vyks „Atžalyno“ gimnazijoje, adresu Mindaug g. 18, Kėdainiai, 305 kabinete. Pirmasis susitikimas suplanuotas balandžio 22 dieną 15 valandą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.