Vakar vakare Kėdainių rajono specialiosios tarnybos vėl važiavo prie geležinkelio tilto per Nevėžį gelbėti žmogaus gyvybės. Asmuo pats skambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir prasitarė turintis suicidinių minčių, į neviltį puolęs vyras prašė pagalbos.
Tai buvo trečias to paties žmogaus toks pagalbos šauksmas per nepilną savaitę – už jų slepiasi asmeninė drama.
Vakar į skambinusiojo nurodytą vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai paruošė specialias gelbėjimo roges ir įdėmiai stebėjo situaciją. Jie buvo pasirengę teikti pagalbą, jei asmuo būtų įvykdęs savo ketinimą nušokti nuo tilto į upę.
Visgi, situacija išsisprendė be skaudžių pasekmių. Kaip praneša Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė, žmogus pats nulipo nuo geležinkelio tilto.
Analogiškos situacijos užfiksuotos vos prieš porą dienų, lapkričio 25-ąją ir lapkričio 22-ąją. Vienu atveju ugniagesiai išskleidė oro pagalvę, kitu – gelbėjimo darbams buvo pasiruošę gelbėjimo roges, plaukiko kostiumus ir kitą gelbėjimo įrangą. Abu kartus vyrą pavyko įtikinti nulipti nuo tilto pačiam, su juo bendravo policijos pareigūnai ir medikai.
Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad galbūt žmogus be reikalo skambinėja į Bendrąjį pagalbos centrą ir šokdina tarnybas, gal nusprendė pakvailioti, bet paaiškėjo, kad už tų skambučių slypi asmeninė drama.
Pagalba tik momentinė
Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė patvirtino, kad visi trys iškvietimai prie Kėdainiuose, J. Biliūno g. esančio geležinkelio tilto buvo dėl vieno ir to paties asmens. Dar daugiau – jis į BPC skambino ir lapkričio 9 d.
Visais atvejais sakė, kad nebenori gyventi, ketina nušokti nuo geležinkelio tilto arba palįsti po traukiniu. Tai jaunas žmogus, neturintis net 30 metų. Išsitarė, kad neseniai neteko tėvo, jaučiasi vienišas. Taip pat skundėsi, kad nuvežtas į psichiatrijos ligoninę laikomas ten tik parą ir paleidžiamas.
Ar jis tais kartais buvo neblaivus, neaišku, bet akivaizdu, kad pagalbos jam išties reikia, ir ją turi teikti ne policijos pareigūnai ar ugniagesiai.
Dabar gi atrodo, kad dėmesys šiam žmogui kol kas yra tik momentinis. Kyla klausimas, kiek dar jam reikės skambinti, kol jis bus išgirstas, kol gaus realią pagalbą, kuri padėtų įveikti iškilusius iššūkius ir susigrąžinti norą gyventi?