Praėjusią savaitę VšĮ Kėdainių PSPC pradėjo dirbti neseniai studijas baigęs chirurgas Andrius Chmeliauskas. Gydytojas chirurgas taip pat dirba ir Kėdainių ligoninėje.

Naujasis chirurgas A. Chmieliauskas.

Naujasis chirurgas A. Chmeliauskas.

Studijų metais internatūrą ir rezidentūrą daugiausiai atlikęs Kauno gydymo įstaigose, taip pat Klaipėdoje, jaunas gydytojas Kėdainius pasirinko kaip netoli nuo Kauno esantį gražų miestą, kurio gydymo įstaigose yra reikiama įranga ir kur mato galimybę tobulėti.

-Kodėl po studijų pasirinkote VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą ir Kėdainių ligoninę?

Galbūt dėl to, jog Kėdainiai netoli Kauno, kuriame šiuo metu su šeima gyvenu ir nuo Panevėžio, kur gyvena mano tėvai.

-Galbūt jau susipažinote su darbo sąlygomis. Ar esama aparatūra, įranga, tenkina jauną specialistą?

Kol kas, kiek teko susidurti taip, yra pakankamai nauja įranga, bet dar su visomis situacijomis nesusidūriau, visų įmanomų problemų neteko spręsti.Ateitis parodys, ko trūksta ir jei kažko trūks, stengsimės, kad tai atsirastų.

-Kuri chirurgijos sritis yra jums artimiausia, kurioje labiausiai tikitės pasireikšti?

Domina mane labiausiai minimali invazyvi chirurgija, tai yra laparoskopinė chirurgiją, ją daugiausiai ir žadu praktikuoti, taip pat ateityje galbūt mokytis endoskopinės chirurgijos.

-Kokias konkrečiai laparaskopines operacijas atliekate?

Tulžies pūslės šalinimo, kirkšnies išvaržos plastikos, ekstrines operacijas ir kt.

-Kuo šiuo metu skundžiasi jūsų pacientai Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre?

Daugiau ateina patyrę traumas, turintys problemų dėl kojų venų, tulžies pūslės akmenligės, kirkšnies išvaržos ir kitų įvairių negalavimų.Tai tokie pacientai, kuriems nereikia operacinio gydymo, jiems galima padėti ambulatoriškai.

-Ar pacientai pasitiki jaunu gydytoju?

To reikėtų klausti pačių pacientų, bet jeigu ateina, reiškia kažkiek pasitiki.

-Ar Kėdainių ligoninėje turėsite pakankamai galimybių pasireikšti kaip chirurgas?

Taip, kadangi čia yra mažiau gydytojų negu kad trečio lygio ligoninėje, kuriose paprastai specializuojamasi siaurose srityse. Kol dar jaunas, norisi visko pabandyti, visas patologijas gydyti ir čia yra tos galimybės platesnės chirurgijos vystymui ir paties tobulėjimui.

-Ar po dešimties metų matote save Kėdainių ligoninėje ar veršitės į Kauną? IMG_3187

Kodėl ne. Aš nenuvertinčiau regioninių ligoninių, o Kėdainiai ne toks ir mažas miestas. Tokio lygio ligoninėje lygiai taip pat gerai, sėkmingai ir kokybiškai daromos tos pačios operacijos kaip ir trečio lygio ligoninėje, kur dar dar papildomai atliekamos onkologinės, labai sudėtingos operacijos. Tačiau jei to nereikia, pacientui nebūtina vykti į Kauną, ieškoti kelių, kad tą operaciją būtent ten atliktų.

-Bet Kaunas yra Kaunas ir daugumas įsitikinę, kad ten būsi išoperuotas geriau?

Sutinku, kad Kauno klinikose aparatūros yra daugiau, bet tos, kurios reikia, Kėdainiuose ji tokia pati gera kaip ir Kaune. Tik tarkim, laparaskopinės įrangos ten yra keletas komplektų, o Kėdainiuose – vienas. Tačiau vienam pacientui vieno tik ir reikia, čia yra mažesnės apimtys, daroma mažiau operacijų, bet kokybė nuo to nenukenčia.

-Kaip į savo būrį priėmė kolegos?

Kol kas viskas gerai, visi draugiški ir geranoriški.

-Dėkui už pokalbį.

Asta Raicevičienė, 

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

Panašios naujienos