Romanas paremtas tikra Antrojo pasaulinio karo istorija apie narsius Paryžiaus amerikiečių bibliotekos darbuotojus. Rašytoja Janet Skeslien Charles pati yra dirbusi Paryžiaus amerikiečių bibliotekoje ir daugelį faktų sužinojo iš pačių bibliotekos darbuotojų. Ji pagrindinių herojų Odilės ir Lilės lūpomis pasakoja apie meilę, draugystę ir šeimą.

1939 m. Paryžius. Dvidešimtmetė Odilė dievina knygas ir yra baigusi bibliotekininkystės mokslus. Ji nori būti nepriklausoma ir svajoja įsidarbinti Paryžiaus amerikiečių bibliotekoje, kurioje su teta lankydavosi dar vaikystėje. Teta labai mėgo skaityti knygas ir tą pomėgį įskiepijo ir Odilei. Mergina gauna išsvajotą darbą ir patiria daug naujų įspūdžių, susiranda naujų draugų, patiria pirmąją meilę. Tačiau viską griauna prasidėjęs karas. Odilės brolis dvynys, su kuriuo dalydavosi slapčiausiomis svajonėmis, užsirašo savanoriu į kariuomenę. Daug kas palieka Paryžių, užsidarinėja parduotuvės ir įmonės, bet bibliotekininkai – drąsūs žmonės. Jie neuždaro bibliotekos ir karo metu, rūpinasi, kad visi norintys galėtų skaityti knygas. Bibliotekos darbuotojos organizuoja akciją „Knygos kariams“, siunčia knygas kareiviams, pridėdamos padrąsinančių laiškelių nuo savęs. Odilei tenka savanoriauti ir amerikiečių ligoninėje, padėti slaugyti sužeistus karius. Paryžius okupuojamas. Nauja tvarka nustatoma ir bibliotekoje, pateikiami sąrašai knygų, kurios turi būti išimamos iš fondų, draudžiama aptarnauti skaitytojus žydus. Bibliotekininkai savo ištikimiausiems skaitytojams žydams, rizikuodami savo saugumu, neša knygas į namus.

1983 m. Froidas, Montana. Dvylikametė Lilė gyvena miestelyje, kuriame visi vieni kitus pažįsta, tik jų kaimynė Odilė – garbaus amžiaus prancūzė, kurią apkalbinėja visas miestelis, atrodo paslaptinga. Lilė susidraugauja su kaimyne, kurios namuose kaip bibliotekoje – pilnos lentynos knygų. Odilė moko mergaitę prancūzų kalbos, sudomina skaityti knygas. Bet Lilei labai įdomu sužinoti Odilės praeitį…

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.