Riaušių prie Seimo banga atvilnijo iki Kėdainių. Kėdainiečių nuostabą ir nepasitenkinimą sukėlė Kėdainių rajono mero viuomeninio konsultanto dalyvavimas prie LR Seimo įvykusioje akcijoje, peraugusioje į riaušes, kuriose buvo užpulti žurnalistai ir Seimo nariai, o į policijos pareigūnus skriejo akmenys.

Rėmė ar nerėmė?

 • Kaip vertinate, kad jūsų kolegos Seimo nariai dalyvavo vakariniuose įvykiuose? – trečiadienio rytą paklausėme Seimo nario Viktoro Fiodorovo.
 • Nemačiau, kad mano kolegos dalyvautų. Tuo metu pats nebuvau Vilniuje. Mačiau ten Petrą Gražulį. Nepateisinu, jei Seimo narys dalyvavo kurstant tokius įvykius.
 • Bet jūsų Darbo partija dalyvavo organizuojant ar bent jau labai palaikė tą mitingą.
 • DP neorganizavo to mitingo, nerėmė jokiomis priemonėmis. Pats pirmininkas buvo pakviestas, pasakė kalbą ir iš karto išvyko. Į Lietuvą buvo grįžęs trumpam, pasakyti kalbą mitinge. „Darbiečio“ Mindaugo Puidoko nevertinu, jis tokiuose renginiuose dalyvauja labai dažnai. Partija neorganizavo mitingo nei kažkokių kitų palaikymo dalykų.
 • Bet partijos pirmininkas finansiškai parėmė šitą renginį.
 • Kiek man yra žinoma, partijos pirmininkas, kaip ir pati partija, nėra finansiškai parėmęs šito renginio.
 • Kokia jūsų asmeninė nuomonė dėl šito renginio idėjos?
 • Pats aš esu pasiskiepijęs ir nekeliu to klausimo.

Rėmė

Tačiau po pokalbio sulaukėme V. Fiodorovo skambučio telefonu – neva jis pasikalbėjęs su partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu ir sužinojęs, kad šis vis dėlto finansiškai parėmė mitingo organizavimą. Nors apie savo finansinę paramą mitingui V. Uspaskich viešai kalbėjo ne vienoje Live transliacijoje dar gerokai prieš mitingą, kviesdamas į žmones į jį.

Seksekspertės reportaže – mero konsultantas

Praėjus vos porai mėnesių nuo „įšventinimo“ į visuomeninius Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio konsultantus, Ruslanas Linevas „išplaukė į didžiuosius vandenis“.

R. Linevas Vilniaus Neries krantinėje mitingo metu. (Feisbuko stop kadras)

Socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo sklisti anksčiau sekso eksperte prisistatydavusios veikėjos Mildos Bartašiūnaitės nufilmuotas reportažas, kuriame R. Linevas Vilniuje, vykstant mitingui, demonstruoja atsivežtas stilizuotas kartuves. Feisbuko paskyroje „Laisvi Kėdainiai“ pasirodžiusiame reportaže kėdainiečiai atpažino mero konsultantą.

Meras nesuprato

 • Tokiu laikotarpiu, kai turime problemą su pabėgėliais, dar organizuoti šitokį renginį…  –  „Kėdainių mugei“ trečiadieno rytą sakė rajono meras V. Tamulis. – Suprantu, kad žmonės nori išreikšti savo nuomonę, bet ten jau buvo neteisėti veiksmai, kurių pateisinti negaliu.
Meras V. Tamulis. („K. m.“ archyvo nuotr. Fotgrafas Algimantas Barzdžius)
 • Mere, turbūt žinote, kad toje akcijoje dalyvavo ir simbolines kartuves pasistatęs demonstravo jūsų visuomeninis konsultantas?
 • Taip, mačiau aš tuos vaizdelius, suprantu, kad jis yra mano konsultantas, – sakė meras. – Bet jis yra suaugęs žmogus, pasišnekėsiu su juo, nežinau, ką jis ten daugiau pridarė. Mačiau, kad buvo Neries krantinėje virtuvėlę su kartuvėmis pasistatęs. Nežinau, ką jis tuo norėjo išreikšti. Esu pastatytas prieš faktą.
 • O po fakto? R. Linevas ir toliau gali likti jūsų visuomeniniu konsultantu?
 • Nemanau, kad vien dėl to turėčiau jį atleisti.

„Tokie renginiai taip paprastai neįvyksta“

Kaip situaciją vertina praėjusios kadencijos Kėdainių rajono meras, dabartinis opozicinės frakcijos rajono savivaldybės taryboje lyderis Saulius Grinkevičius?

 • Jeigu tai yra politinio pasitikėjimo asmuo, tai meras turėtų užimti tikrai kur kas konkretesnę ir kategoriškesnę poziciją, – apie mero konsultanto elgesio įvertinimą sako S. Grinkevičius. – Mano nuomone, jei meras nesiima jokių veiksmų, gali reikšti, kad jis pritaria tam dalyvavimui.
S. Grinkeviičius, opozicinės frakcijos rajono taryboje seniūnas. (Nuotr. iš „K. m.“ archyvo)
 • Ar manote, kad riaušės Vilniuje buvo neišvengiamos?
 • Matėme, kad renginys susidėjo iš dviejų dalių. Pirmoji – taikesnė, antroji – smurtinė. Aš tikrai ne prieš, kad žmonės išsakytų savo nuomonę, gyvename demokratinėje valstybėje. Yra dalis žmonių, kuriems tie ribojimai atrodo per griežti ir jie tikrai turėjo teisę ateiti ir taikiai išsakyti savo nuomonę.

Bet kokie buvo kiti šūkiai, kokie buvo plakatai dar iki tų riaušių, jau matėsi, kad ten yra didelė dalis žmonių, kurie atėjo ne dėl apribojimų, bet atėjo kelti sumaišties, kelti įtampos.

Tai pasitvirtino vakariniuose įvykiuose, kai turėjęs būti taikus mitingas peraugo į smurtinį. Kyla daug abejonių, ar tas renginys nebuvo organizuotas tam tikrų jėgų? Kas už jų stovi, tegul sprendžia atitinkamos tarnybos. Bet šitokie renginiai taip paprastai neįvyksta. Tam reikia didelio organizacinio darbo.

Panašios naujienos

15 Responses

 1. Iš tikrųjų

  Absurdas. Per trysdešimt metų buvo mitingai, buvo protestai, tačiau iki tokio nuo proto nusigyvenimo lygio , kad demonstruotų kartuves, dar nebuvo. Gėda 1

  Atsakyti
  • Dalius Macinavičius

   Gėda už tokius kurie tik sėdi prie FB ir sugeba anonimiškai parašyti komentarą. Gėda kad nesugeba pakelti užpakalio ir kovoti už savo teises. Buvau ten dvi dienas, o tamsta tesugebat tik kritikuoti ir teisti pats būdamas išdaviku.

   Atsakyti
   • Darius

    Kokias teises kovojai? Nesiskiepiji, tai sedi namie ir visos cia tavo teises baigiasi. Kas neaisku? Mokykloje reikejo mokytis savo laiku.

   • s

    Palauk, palauk, o už kokias tu teises kovojai? Gal gali plačiau?

 2. teisingai

  Saunuolis Linevas, nelenda i sedine kaip kiti klapciukai… Jis su tauta

  Atsakyti
  • s

   Įdomu ten tauta buvo susirinkus, įdomi. Ir Paleckiui paplojo, ir pareigūnus, ginančius tautos išrinktą vladžią giną, ir kojų akmenimis palaužė, ir pakuntūzijo. Ir šiaip sudalyavo priešiškos valstybės organizuotame hibridinio karo vakarėlyje.

   Atsakyti
 3. Anonimas

  Jokia konstitucija nesuteikė žmogui teisės būti pavojingu aplinkiniams. Tie, kas dėl vienokių ar kitokių nepateisinamų priežasčių atsisako skiepytis,protestuoja daro nusikaltimą..Juk jie pavojingi ne tik sau bet ir aplinkiniams . Negi šito jie nesupranta?

  Atsakyti
 4. Simona

  Goktu skaityti komentarus! Visų pirma išsiaiškinkit,ką reiškė kartuvės,o antra-nepavydėkit,kad mes,kaip ir Ruslanas,turime drąsos stoti už save ir savo teises!

  Atsakyti
  • S

   Ir ką gi reiškia kartuvės? O ką reiškia Hitlerio tatuiruotės? O ką reiškia trys šūdai, apsirengę žydais su dovydo žvaigždėm? O gal man, kvailam, nesuvokiančiam hibdrinio karo, Simona paiškintų, ką reiškia plojimai Paleckiui? O jei žalių žmogėliukų Kėdainiuose paduotų, gal man Simona imtų aiškinti,kad aš nesuprantu, kokį jie čia gerą dalyką atėjo daryti? Gal pasiūlytų išsiaiškinti jų prasmę. Mažute, aš tau siūlau pažiūrėti Ramanausko Bačiulio kanale laidą su Valdu Rakučių paksutinę. Apie hibridinį karą. Nebūk šitos valstybės naudinga idiotė.

   Atsakyti
   • Anonimas

    PS

    Simona, ne goktu, o koktu, po velnių.

 5. Anonimas

  Aš jau Fiodorovo žmoną laikiau nepakaltinama protiškai, bet, žiūriu, ir pats Viktoras paskutiniu metu ima neatsilikti. Pasirodo, jog tas kontaktuotoja su Sirijaus žvaigždynu Puidokas net ne jo kolega, nors net ir partija bendra. Pasirodo žmonės visi meluoja turbūt, kurie pasakoja, kaip Darbo partijos veikėjai šėlo organizuodami mitingą, siūlydami į jį vežti (gal ir meluoja, aš nežinau), pasirodo,kad Uspaskichas pats nežino, ar mokėjo jis ar nemokėjo už garsą, kaip pats sakė. Ar tik nėra taip,kad Puidokas Fiodorovą į Sirijų paskraidina.

  Atsakyti
 6. Anonimas

  Tamulio nematymas už ką atleisti savo konsultanto kartuvių meistro daugiau nei iškalbingas apie patį Tamulį. Oi, Kėdainių rajono kaimas čia gerą chebrą išrinko. Iš tikrųjų reiktų taip,kad jei visi dingtų, visi tie tamuliai, visos tos naujokienės,kad jų nė kvapelio neliktų. Nes tai žmonės iš kitos epochos, kuri baigėsi prieš daugiau nei 30 metų. Tiesa, juokaujant, gal meras rastų kalbą su psichopatu Lukašenka. Gi tas, girdėjau pasakojimų, net į Labūnavą ar kur čia atvažiuodavo kaip kolūkio pirmininkas. Nežinau, ar tiesa. Abu anų laikų iškasenos. Privalu, privalu atleisti tokį veikėją, mere, nes su tokia morale tai ir valstybę galim vėl prašikti.

  Atsakyti
 7. J L

  Ką ten iš jų norėti. Jei buvusio Seimo nario buvusi patarėja (iš Naujokienes ir Tamulio soblos) ima feisbuke skiesti tokias nesąmones, kad ausys kaista ir nežinai, kur akis dėti. Štai paskutinis opusas, koks blogas sveikatos ministras, nes pasirašė įstatymą dėl nemokamos transeksualumo diagnostikos. Kas, beje, turėjo jau senų seniausiai padaryta ir kas daug metų visame Vakarų pasaulyje yra. Jie ten visi vienodo proto. Užuot šviete žmones, dar labiau į tą neapykantos pelke klampina. Tamsuma.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.