Rajono meras Saulius Grinkevičius bei jo komanda susitiko su Kėdainių krašto muziejaus direktoriumi Rimantu Žirguliu ir pasidžiaugė istoriko tarptautiniu pripažinimu.

Rajono meras S. Grinkevičius pasveikino istoriką R. Žirgulį gavus garbingą apdovanojimą.

Rajono meras S. Grinkevičius pasveikino istoriką R. Žirgulį gavus garbingą apdovanojimą.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis apdovanotas garbingu Lenkijos valstybiniu apdovanojimu – Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Kavalieriaus kryžiumi. Jis skirtas už nuopelnus vystant lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą, lenkų kultūros populiarinimą bei bendradarbiavimą su Lenkija.

Garbingas apdovanojimas kėdainiečiui įteiktas Vilniuje Lenkijos instituto surengtoje šventėje. R. Žirgulis – vienas iš keleto kaimyninės šalies bičiulių, kuriam teko garbingi Lenkijos Respublikos prezidento Bronislaw Komorowski skirti apdovanojimai žymiems Lietuvos kultūros veikėjams.

Rimantas Žirgulis apdovanotas Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Kavalieriaus kryžiumi

Rimantas Žirgulis apdovanotas Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Kavalieriaus kryžiumi

„Labai smagu, kad didžiojo mūsų kaimyno – Lenkijos, kuri ilgus šimtmečius buvo mūsų nuolatinė įvairiapusė partnerė, vadovai pastebėjo Rimantą žirgulį ir jo kolektyvo nuopelnus puoselėjant bendradarbiavimą tarp dviejų tautų. Mes galime tik pasidžiaugti, kad Rimantas įrašė naują eilutę į mūsų krašto istoriją“, – sveikindamas muziejaus direktorių sakė rajono vadovas Saulius Grinkevičius. Gražių žodžių už domėjimąsi Kėdainių krašto praeitimi ir glaudų bendradarbiavimą bei įvairiapusę veiklą istorikui negailėjo ir rajono vicemerė Olga Urbonienė bei savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Pats R. Žirgulis gautojo apdovanojimo nesureikšmina: „Žinoma, kad smagu, kai darbai yra įvertinami. Mus džiugiausia, kad ilgametę lenkų ir lietuvių draugystę su visom istorinėm pamokom mes tęsiame ir toliau.“

R. Žirgulis, pasaka rajono vadovų,  įrašė naują eilutę į mūsų krašto istoriją.

R. Žirgulis, pasak rajono vadovų, įrašė naują eilutę į mūsų krašto istoriją.

„Palaikome glaudžius ryšius su Lenkijos institutu – džiugu, kad bendradarbiavimas tęsiasi ne vienerius metus. Taip pat bendraujame su Seinuose (Lenkijoje) įsikūrusiu „Paribio“ fondu, kurio dėka išmokome plačiau pažvelgti į savo miesto istoriją, daugiakultūriškumą“, – sakė muziejaus direktorius. Anot jo, kėdainiečiai gali didžiuotis, jog mūsų tautas jungia iškili Česlovo Milošo asmenybė.

Pasak R. Žirgulio, Lenkija – mums labai artima, aktyvi kaimynė, kurios dėka į Lietuvą kelis šimtmečius ėjo modernizacija.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.