Jau kuris laikas Didžiosios Rinkos aikštėje riaumoja galinga statybinė technika ir triūsia statybininkai. Jie intensyviai vykdo buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastato, kuriame planuojama įrengti M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrių, rekonstrukciją.

Istorijai neabejingų kėdainiečių archyvuose yra išlikę nuotraukų, kuriose net ir buvus statiniams, nuo aikštės puikiai matosi evangelikų reformatų bažnyčia. Dabartinės valdžios duotas palaiminimas būsimam bibliotekos skyriui bažnyčią pridengia dar daugiau, negu tai buvo daroma iki rekonstrukcijos.

Istorijai neabejingų kėdainiečių archyvuose yra išlikę nuotraukų, kuriose net ir buvus statiniams, nuo aikštės puikiai matosi evangelikų reformatų bažnyčia. Dabartinės valdžios duotas palaiminimas būsimam bibliotekos skyriui bažnyčią pridengia dar daugiau, negu tai buvo daroma iki rekonstrukcijos.

Išgriovus dalį pastato, kuris istorinėje aikštėje iškilo 1985 metais, atsivėrė vaizdas į evangelikų reformatų bažnyčią. Ne vienas vyresnės kartos kėdainietis su nostalgija prisiminė laikus, kai to sovietmečio pastato visai nebuvo. Pasak jų, gražiausias vaizdas yra ne užstatytas gremėzdiškais statiniais, o tuštuma, leidžianti gėrėtis bažnyčios grožiu. Tenka priminti, kad iki pastatant parduotuvę „Saulutė“ ta vieta buvo be jokių statinių, o kiek anksčiau joje buvo pastatyti mediniai prekybininkų nameliai, kurie senamiestyje užfiksuoti ne tik dvidešimtajame, bet ir septynioliktajame amžiuje.
Tačiau bibliotekos padalinį projektuojantiems architektams sąsajos su istorija, matyt, nelabai rūpi. Jie greičiausiai menkai domėjosi, kas ir kaip toje vietoje stovėjo, nes jau suprojektuotas ir per dvejus metus žadamas pastatyti monstras, dar didesnis, negu buvo iki šiol – vaikų ir jaunimo skyrius bus įkurtas gerokai ūgtelėjusiame trijų aukštų pastate.
Kėdainiečių klausiame, ką jie mano apie tokį rajono vadovų sprendimą? Juk miestelėnų nuomonės dėl naujųjų statybų niekas neklausė, nelabai buvo tartasi ir su istorikais. Išsakykite savo nuomonę laiškais, skambučiais bei žinutėmis internetiniame puslapyje www.muge.eu

About The Author

Related Posts

8 komentarai

 1. Stasys

  Labai blogai pasielgė rajono valdžia. „Saulutę“ reikėjo nugriauti.

  Atsakyti
  • Vidmantas

   Nugriauti „Vikondos“ pastatą? O Dieve, juk tai šventvgiška mintis! Už ka tada savivaldybe galetu „Vikondai“ moketi beveik milijona litu? Manau, kad be uzmokescio lengviau butu nugriauti evangeliku reformatu baznycia ((((((:,

   Atsakyti
 2. Petras

  zinoma reikejo nugriauti, jaunimo bibliotekos skyriu buvo galima irengti ir pagrindinės M daukšos bibliotekos patalpose, juk yra laisvu erdviu. Dabar padarys ale erdves jaunimui… pamatysit nebus to jaunimo garantuoju, nebent per prievarta sugrus. O laisvai pasireiksti, dalyvauti protmusiuose, yra jaunimo klubai, organizacijos. Cia visiskai nepagalvotas ir apsurdiskas sprendimas. Rinkimai arteja. Antras turas. Kazkas labai bijo manau 🙂

  Atsakyti
 3. Nijole

  …ar ne per vėlai sujudom? Jokių naujų ar perdirbtų pastatų aikštėje NEREIKIA. Žiauriai nejuokinga… Kiek dar ilgai uspaskdilnaujokai, pinigėlius plaus, vaidins gelbėtojus? Didžiulė erdvė Rasos gatvėje apleista , kurkit, statykit biblioteka, jaunimo centrą. Labai gera vieta, bet …ne tie pinigai…

  Atsakyti
 4. Rimas

  Ei, bet juk visai originali mintis nugriauti ta baznycia. Paminkla Didziojoje rinkoje tada galaetuem skirti naujam Kedainiu kunigaiksciui!. Ko nespejome, prispausti sovietu, uzbaikime dabar! (((:

  Atsakyti
 5. Petras

  Galima ten statyti bibliotekai pastata tarkim modernu, bet pagalvoti apie baznicios atidengima, padarant bendra aikste, tereiktu paaukot vidurinius pastatus ir palikt kampinius ir butu nuostabi erdve galima butu pastatyt dar kokiu paminklu irengt zeldiniu ar medzius kelis pasodinti..

  Atsakyti
  • Tetai

   Mintys, tikrai geros – isivaizduoju, kaip butu puiku. Taciau gaila, kad realus prioritetas – ne tas. Reikejo kazkaip prastumti ta ,,Vikondos“ pastata, o visa kita – tik sito reikalo isvestine. Tiesa sakant, neisivaizduoju bibliotekos dviejose aikstes pusese.Jei neisgaresime darkomu senamiesciu, ta gal bent tapsime zinomi unikalia biblioteka, kurios lankytojai tures proga kvepuoti ne dulketu patalpu, o tyru oru ((((:

   Atsakyti
 6. Nevezis

  Jokiu pastato paaukstinimu, nugriaut vidurine dali ir atidengt vaizda i baznycia ! O siaip vaiku skaicius mazeja, turim atnaujinta pustuste biblioteka, tai kam dar viena irengineti uz milijonus, absurdas……..

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.