„Tegul muzika sušildo ir suvirpina Jūsų širdis, o taip nutikus tegul jausmingos ašaros suvilgo akis“, – pradėdama fortepijoninio trio, kuriame groja violončele groja sūnus Deividas, koncertą Kėdainių rotušėje kamerinės muzikos gerbėjams linkėjo Erika Dumčienė.

Deividas Dumčius kėdainiečius pakvietė į nuostabų koncertą, kuriame jausmingą  muzikos grožį atskleidė su kolegėmis Laura Staponkute (smuikas) ir Dorote Vdovinskyte (fortepijonas).

Deividas Dumčius kėdainiečius pakvietė į nuostabų koncertą, kuriame jausmingą muzikos grožį atskleidė su kolegėmis Laura Staponkute (smuikas) ir Dorote Vdovinskyte (fortepijonas).

Po valandos koncerto, kurio metu jaunosios kartos muzikai Deividas Dumčius (violončelė), Laura Staponkutė (smuikas) ir Dorotė Vdovinskytė (fortepijonas) skleidė jausmingos, melodingos ir nepamirštamos muzikos grožį, ašaras šluostė beveik visi klausytojai.

Mokytoja negaili pagyrimų
Pirmoji Deivido mokytoja Zita Smikienė negailėjo jauniesiems muzikams pagyrų: „Esate tikri šaunuoliai. Mokate puikiai prakalbinti muziką. Puikiai menu, kaip Deividas atėjo mokytis muzikos, kokie jam buvo sunkūs pirmieji metai. Tačiau netrukus įžvelgiau be galo didelę jo meilę grojimui ir gebėjimą pajausti muziką. Jis talentingas ir darbštus jaunuolis. Kai matome darnų trikampį – gabų vaiką, padedančius tėvus ir patariantį mokytoją – tada matome puikų rezultatą. Deivido pasiekimai manęs nestebina, nes aš mačiau ir matau jo galimybes, kurių aukštumoms nėra ribų.“
Buvęs Muzikos mokyklos vadovas Petras Labeckis sakė iš Deivido nesitikėjęs puikaus violončelininko: „Kai Deividą pamačiau tėčio garaže, pagalvojau, kad auga puikus technika besidomintis jaunuolis, tačiau po metų jis su mama atėjo į mokyklą ir pareiškė norįs mokytis groti saksofonu. Deja, klasė jau buvo suformuota. Deividui pasiūlėme violončelę. Mano nuostabai jis sutiko ir jau po metų parodė, kad moka ją puikiai valdyti. Šiandien esu laimingas, matydamas, kaip nuostabiai groja buvęs mūsų mokyklos auklėtinis.“

Erika Dumčienė didžiuojasi sūnumi Deividu, kuriam plojimų negaili nei Europos, nei Amerikos, nei Azijos muzikos mylėtojai.

Erika Dumčienė didžiuojasi sūnumi Deividu, kuriam plojimų negaili nei Europos, nei Amerikos, nei Azijos muzikos mylėtojai.

Su muzika draugauja 12 metų
Šiuo metu Deividas – nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos abiturientas. Baigęs mokyklą, kurioje akademinius mokslus su muzika derino septynerius metus, jaunasis muzikas planuoja grojimą tobulinti Muzikos ir teatro akademijoje. „Su muzika draugauju jau dvylika metų. Esu laimingas, kad ji užima svarbią vietą mano gyvenime. Galiu dėkoti likimui, kad turiu šaunią mamą, kuri mane nuvedė į Muzikos mokyklą, kurioje sutikau gerų pirmųjų mokytojų. Vėliau nelengva buvo išsiskirti ir išvažiuoti į Vilnių, tačiau viskas, kas įvyko gyvenime, mane atvedė į tą vietą, kurioje šiandien esu. Muzikuodamas apvažiavau daugybę šalių, susitikau daug puikių žmonių“, – po koncerto mintimis apie muziką dalijosi jaunasis violončelės virtuozas.
D. Dumčius puikiai žinomas muzikų bendruomenėje. Jis aktyviai koncertuoja visoje Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kėdainietis – įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Jam plojimų negailėjo Švedijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų muzikos mylėtojai.

Namo grįžta su muzika
„Labai džiaugiuosi Deivido pasiekimais. Man smagu, kad jis, kaip išskridęs po pasaulį paklajoti ir jį pažinti paukštis, vis randa laiko ir noro sugrįžti namo. Ir tie sugrįžimai nėra tušti – jis grįžta su muzika“, – su šypsena glausdama sūnų sakė E. Dumčienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.