Vilnius–Taipėjus–San Franciskas–Niujorkas–Filadelfija– Amsterdamas–Vilnius. Tokį maršrutą teko įveikti bendrovės „Daumantai LT“ produkto plėtros vadovui Domui Grinkevičiui. Į vieną didžiausių verslo kelionių išvykęs kėdainietis D. Grinkevičius sako, kad per dvi savaites apskrido visą pasaulį, o verslo susitikimai ir naujos pažintys pagardų gamintojams dar labiau atvers naujas rinkas.

Taivane – tarptautinė maisto paroda

D. Grinkevičius kartu su Lietuvos verslo delegacija lankėsi pirmą kartą „gyvai“ surengtoje „Taiwan international food“ parodoje Taipėjuje. Pirmą kartą ši paroda vyko pernai, tačiau nuotoliniu būdu. Kelionę organizavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra(„LitFood“).

„Į šią parodą mus, lietuvius, pakvietė parodos organizatoriai. Simpatijas Lietuvai jaučiantys taivaniečiai iš tiesų parodė Lietuvai daug dėmesio – tai buvo jaučiama visos penkias dienas vykusios paro­dos metu. Turėjome stendą tikrai geroje vietoje, o jie patys sakė, kad Lietuvai yra dėkingi už pandemijos metu jų šaliai padovanotas 250 tūkst. vakcinų“, – kalbėjo D. Grinkevičius.

Taivanas Lietuvą vertina ir už atidarytą šios šalies atstovybę Vilniuje.

„Verslo prasme ši kelionė buvo svarbi“, – sakė D. Grinkevičius.

Taipėjuje „Daumantai LT“ pristatė visą savo gaminamą produkciją, aptartos galimybės kėdainiečių pagardais prekiauti Taivane.

„Labai jautėsi jų pastangos, kad mes rastume čia klientų, kad mums kuo geriau sektųsi. Taip pat taivaniečiai žadėjo padėti mūsų produkcijai adaptuotis Taivane, nes kiekvienoje šalyje, kultūroje skoniai yra skirtingi. Iki šiol savo produkcijos nesame vežę į Taivaną. Anksčiau dirbome su Kinijos rinka, tačiau kai ji užsidarė, pradėjome ieškoti kitų galimybių pagardus eksportuoti į Aziją“, – sakė D. Grinkevičius.

Forumas – prestižiniame JAV verslo klube

Po parodos Taivane lietuvių delegacija vyko į JAV, Pensilvanijos valstijos Filadelfijos mieste vykusį Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forumą. Prestižiniame Filadelfijos „Union League“ verslo klube vykusiame forume įžvalgomis apie verslo plėtrą ir galimybes dalijosi Lietuvos ir Šiaurės Amerikos politikos, verslo, tarptautinių verslo ryšių skatinimo organizacijų atstovai.

„Kai po forumo JAV keliavome namo, iš Niujorko į Amsterdamą trukęs 7 valandų skrydis man pasirodė toks trumpas, tarsi iš Rygos skristum į Vilnių“, – sakė D. Grinkevičius.

„Union League“ – vienas iš seniausių JAV verslo klubų, kuris turi ne tik savo taisykles, tačiau ir verslo filosofiją. Kaip pasakojo D. Grinkevičius, patekti į klubą nėra paprasta: „Mūsų delegacija buvo pirmieji lietuviai, priimti šiame verslo klube.“

„Union League“ surengta ir nedidelė paroda, kurios metu Lietuvos įmonės galėjo pristatyti savo produkciją Šiaurės Amerikoje dirbantiems maisto ir gėrimų importuotojams, distributoriams, prekybos tinklų atstovams.

Taivane ir JAV galimiems verslo partneriams buvo pristatyta Kėdainių bendrovės „Daumantai LT“ produkcija. (R. Valionio nuotr.)

„Verslo prasme ši kelionė buvo svarbi. Gavome daug naudingos informacijos apie galimybes JAV rinkoje, taip pat susipažinome su potencialiais klientais. Iki šiol mūsų produkcija į JAV eksportuojama su vadinamąja privačia etikete. Domėjomės galimybėmis plėsti eksportą tiek su privačia etikete, tiek su „Daumantai LT“ ženklu“, – pasakojo D. Grinkevičius.

Per dvi savaites – beveik 40 tūkst. kilometrų

„Tai buvo pirmoji tokia verslo kelionė – kai per dvi savaites teko apskristi visą pasaulį. Vargino ir laiko skirtumas – tarp Taivano ir JAV yra net 13 valandų laiko skirtumas, o mūsų kelionė iš Taivano į Ameriką tęsėsi 36 valandas. Skridome per San Franciską, Niujorką ir tik tada automobiliu važiavome į Filadelfiją.

Kai po forumo JAV keliavome namo, iš Niujorko į Amsterdamą trukęs 7 valandų skrydis man pasirodė toks trumpas, tarsi iš Rygos skristum į Vilnių“, – sakė D. Grinkevičius.

Kėdainietis vien lėktuvuose per dvi savaites praleido apie 37 valandas, neskaičiuojant to, kiek valandų teko būti oro uostuose registruojantis bei laukiant skrydžių.

„Grįžęs į Lietuvą suskaičiavau, kad per dvi savaites nuskridau beveik 40 tūkst. kilometrų. Skaičius – tikrai įspūdingas“, – sakė D. Grinkevičius.

Panašios naujienos