Penktadienį visoje Lietuvoje buvo minima profesinė verslo atstovų diena – Verslo diena. Ta proga istorinėje Kėdainių rotušėje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo įvertintos ir pagerbtos penkios šiais metais teigiamą poveikį bendruomenei turinčios rajono įmonės. Kartu buvo apdovanotas ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatas.


Iš viso šešiems Kėdainių rajono verslo atstovams buvo įteiktos padėkos ir simbolinė statulėlė, juos taip pat pagerbė ir gausiai susirinkusi krašto verslo bendruomenė.

Už indėlį į lietuviško kapitalo plėtrą ir sėkmingą ilgametį vadovavimą apdovanojimas įteiktas jau 25-erius metus rajone veikiančiai UAB „Jugunda“ direktoriui Vaidotui Gargasui. Įmonė, startavusi vos paskelbus Lietuvos Nepriklausomybę, dabar siuva ir eksportuoja drabužių kolekcijas į Skandinaviją.

Veiklos 20-metį minintis UAB „LTP TEXDAN“ šiais metais pelnė  apdovanojimą už verslo plėtrą. Įmonė ne tik investavo į naująją gamybinę bazę ir pagerino sąlygas darbuotojams, bet ir nuolat didina darbo vietų skaičių. Daniško kapitalo bendrovė į naujų gamybinės ir sandėliavimo paskirties patalpų statybą investavo beveik 4 milijonus eurų, įdarbino daugiau nei 100 naujų darbuotojų.

Trečiasis laimėtojas – pernai savo veiklą Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjusi bendrovė „Natūralus pluoštas“. Bendrovė įvertinta už švarios aplinkos kūrimą, mat „Natūraliame pluošte“ gamyba vyksta be atliekų.

Sūrių gamintoja Lilija Liutkevičienė pelnė savivaldybės įvertinimą už drąsias investicijas ir verslo kūrimą kaime. Liepos mėnesį veiklą pradėjusi ir mažąją bendriją „Lilės sūriai“ įkūrusi moteris savo sūriais prekiauja ne tik Kėdainiuose, bet ir visoje Lietuvoje. Nemažai darbo vietų kaime sukūrusi moteris pasiryžusi ir toliau plėsti savo veiklą.


Už aktyvų darbą pritraukiant investicijas į Kėdainių rajoną apdovanota UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ ir jos direktorius Artūras Klangauskas. Čia, be krematoriumo, jau dirba dvi gamybinės įmonės: kanapių pluošto perdirbimo gamykla ,,Natūralus pluoštas” ir pirmoji Lietuvoje skystųjų trąšų gamyklos „Ikar“. Abi bendrovės kartu sukūrė 36 darbo vietas. Kėdainių LEZ’ą pasirinko dar dvi užsienio kompanijos: vokiečių dujų gamybos gigantė „AGA“ ir Ukrainos kompanija „Kormotech“. LEZ‘o teritorijoje dygsta jų fabrikas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, skatindami aukštos kokybės, išskirtinių ir konkuruoti  galinčių produktų gamybą, jau 3 kartą paskelbė konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureatą. Šiais metais iš visų galimų pretendentų juo paskelbta įmonė „Šlapaberžės konditerija“, gaminanti šakočius, grybukus, šimtalapius bei kitus konditerijos gaminius. Įmonės vadovė Dalė Draudvilienė sakė, kad šakočiai ir kiti gaminiai yra mėgiami visoje Lietuvoje, o juos išgarsinusiam šakočio receptui tuoj bus 30 metų.

Praėjusiais metais konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureate tapo UAB „Versala“ už sukurtą prekės ženklą „Ainiai“, o dar prieš metus laimėjo gėrimas „Kunigaikščių midus“, kurį gamina MB „Šušvės midus“.

Geriausi rajono verslininkai apdovanojami nuo 2016-ųjų metų. Šis konkursas pradėtas rengti tuomečio mero Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva.