Akordeonistas P. Neliupšis pasirodė puikiai ir komisijos narių sprendimu pateko į antrąjį etapą.

Akordeonistas P. Neliupšis pasirodė puikiai ir komisijos narių sprendimu pateko į antrąjį etapą (R. Šukienės nuotr.)

Visose Kėdainių rajono seniūnijose vyksiantis jaunųjų talentų konkursas „Galim“ startavo Kėdainiuose. Penktadienio popietę Kėdainių kultūros centre vykusių pasirodymų metu paaiškėjo nugalėtojai, kurie miestą atstovaus tolimesniuose konkurso etapuose.

Dalyviai buvo suskirstyti į keturias kategorijas, iš kurių buvo išrinkti geriausieji. Šiais metais laimėtojais paskelbti: vokalinės, instrumentinės muzikos atlikėjų-solistų grupėje laureatais tapo Kėdainių muzikos mokyklos akordeonistas Povilas Neliupšis (mokytoja Rasa Gužauskaitė)„Atžalyno“ gimnazijos atstovai Tadas Jankūnas (vadovė – muzikos mokytoja Neringa Markevičienė) bei Agota Ščiukaitė (vadovė – muzikos mokytoja Valda Ašmontienė). Vokalinės, instrumentinės muzikos atlikėjų-ansamblių kategorijoje – „Atžalyno“ gimnazijos liaudiškos muzikos kapela (vadovai Valda Ašmontienė ir Rolandas Mickevičius). Šokio grupių kategorijoje – „Atžalyno“ gimnazijos jaunimo šokių grupė „Atžalynas“ (vadovė Danutė Pilibienė). Kitų meno krypčių sceninės raiškos atlikėjų kategorijoje (skaitovai, cirko artistai, parodijų atlikėjai ir kt.): Lietuvos sveikatos universiteto „Aušros“ progimnazijos skaitovė Gintarė Miknevičiūtė (mokytoja Rita Naruševičienė).

"Atžalyno" gimnazijos ansamblis "Atžalynas".

„Atžalyno“ gimnazijos ansamblis „Atžalynas“ (R. Šukienės nuotr.).

„Nors ir nelabai gausiai, tačiau jaunimas konkursui registravosi. Iš viso scenoje vyko 10 pasirodymų, o dalyvavo apie 30 jaunųjų atlikėjų“, – sakė Daiva Urbonienė, Kėdainių kultūros centro režisierė. Ji įsitikinusi, kad svarbiau ne pasirodymų kiekybė, o kokybė: „Geriau tegu pasirodo ne masės, o tikri talentai. Šis konkursas – puiki saviraiškos priemonė, galimybė jaunimui savo jėgas išbandyti scenoje“.

Pasirodymus vertino komisija, kurios sudėtyje – ne tik savo sričių specialistai, bet ir jauni žmonės. Kėdainiuose pasirodymus vertino „Ryto“ progimnazijos muzikos mokytoja Vitutė Dudonienė, mėgėjų meno kolektyvų vadovas Vytas Valiauga, šokių studijos „Izzadora“ prezidentė Jurgita Liebienė, Jonušo Radvilos studijų centro kultūros vadybos specialybės studentė Giedrė Pletkutė ir Vytauto didžiojo universiteto aktoriaus meistriškumo specialybės studentas Arnis Aleinikovas.

B. Petrošiūtė ir grupė. "Kol kas dar be pavadinimo", - juokavo vaikinai.

B. Petrošiūtė su grupe. „Kol kas dar be pavadinimo“, – juokavo vaikinai.

Prieš pasirodymą kalbinta Brigita Petrošiūtė, Šviesiosios gimnazijos mokinė džiaugėsi galimybe pasirodyti ant scenos. Jos iniciatyva suburtoje muzikos grupėje ji yra vokalistė, o trys vaikinai – groja muzikos instrumentais.

„Dainuoti mėgstu nuo pat vaikystės, muzika man padeda atsiskleisti, įsigilinti į save“, – šypsojosi mergina.

Konkursas yra organizuojamas visose rajono seniūnijose. Greičiausiai, jau lapkričio 4-ąją, jis vyks Surviliškyje.

Pirmojo etapo metu išrinkti geriausi seniūnijų jaunieji talentai dalyvaus baigiamajame konkurso renginyje Kėdainių kultūros centre ir varžysis tarpusavyje. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės dovanomis.

Nuo 2007 metų jaunųjų talentų konkurse dalyvavo daugiau kaip 1 000 jaunųjų talentų, o specialiais prizais apdovanoti 17 konkurso laureatų.

 

Vertinimo komisija.

Vertinimo komisija (R. Šukienės nuotr.).

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.