Atėję žiemiški orai – pats darbymetis miestą prižiūrinčioms įmonėms. Kelios dešimtys darbuotojų kasdien stengiasi, kad mūsų miesto šaligatviai, viešosios erdvės būtų nuvalyti nuo sniego, neslidūs, saugūs vaikščioti. Tiesa, ir patys miesto tvarkytojai turi pastabų gyventojams – pirmiausia patiems būti atidiems bei dėmesingiems, vaikščiojant žiemiškais miesto takais.
„Ekonovus“ Kauno padalinio, aptarnaujančio ir Kėdainius, vadovas Darius Šlapikas sakė, kad Kėdainiuose įmonė rūpinasi daugiau nei 100 kilometrų šaligatvių ir takų pėstiesiems valymu bei barstymu. Teritorijų priežiūra planuojama atsižvelgiant į Kėdainių rajono savivaldybės nustatytą tvarką.
„Žiemos sezonui įprastai ruošiamės gerokai iš anksto, atsargoje turime druskos ir smėlio mišinio, kurį ir naudojame. Šį mišinį specialiose dėžėse visame mieste gali rasti ir kėdainiečiai, jį galima naudoti visoms viešoms erdvėms barstyti. Sezoniniams darbams mūsų komandą papildė penki papildomi darbuotojai. Žiemos darbus kokybiškai atlikti padeda penki įvairaus dydžio ir galingumo traktoriai, rankiniai motoblokai, taip pat turime dvi brigadas po penkis žmones, kurie dirba rankinį darbą“, – teigė D. Šlapikas.
Jis pridūrė, kad teritorijoms valyti yra taikomi sprendimai, kurie padeda užtikrinti gyventojams saugų judėjimą ir kartu užtikrinti, kad jos būtų prižiūrėtos.
„Žiemą nuolat dirba dvi brigados, kurios reaguoja į oro sąlygas, taip pat naudojami motoblokai ir pūstuvai ženkliai palengvina darbą bei leidžia teritorijas prižiūrėti dar kokybiškiau. Ypatingo dėmesingumo prireikia siauriems takeliams, kuomet darbą apsunkina ir apšvietimo stulpai. Be to, šaltuoju sezonu, ypač vyraujant permainingiems orams, primename gyventojams, įvertinus eismo sąlygas, keliones planuoti su laiko rezervu, būti atidiems ir avėti tinkamą avalynę“, – priminė D. Šlapikas.
Miesto takus, laiptus ir aikštes Kėdainiuose šį sezoną prižiūri įmonė „Ecoservice projektai“. Pėsčiųjų saugumui užtikrinti šios paskirtosios teritorijos yra valomos ir barstomos.
„Prižiūrimos teritorijos yra suskirstytos į pirmą, antrą ir trečią grupes. Žiemos laikotarpiu pagal prioritetą pirmiausia nuvalomi pirmos grupės laiptai, takai ir aikštės, pavyzdžiui, Didžiosios Rinkos aikštė, Ramybės skveras ir pan. Prie trečios grupės aikščių priskirtos vaikų žaidimų aikštelės, pavyzdžiui, J. Basanavičiaus – Kęstučio g. rajone“, – sakė Aušra Solncevienė, aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice projektai“ Regiono teritorijų priežiūros administravimo vadovė.
Kartu ji pridūrė, kad, kaip ir numatyta sutartyje, iki 8:00 val. turi būti nuvalyti pirmos ir antros grupės plotai (laiptai, takai), iki 12:00 val. – trečios grupės plotai (takai, aikštės).
Pasak pašnekovės, slidžios dangos barstomos smėlio ir druskos mišiniu. Šiuo metu sandėliuose sukaupta daugiau nei 100 tonų smėlio-druskos mišinio. A. Solncevienė teigė, kad, kiek tiksliai jo teks panaudoti, prognozuoti sunku, tačiau atsargos užpildytos su kaupu, tiek, kiek leidžia fizinės saugojimo vietos.
„Smėlio ir druskos mišinys – efektyvus tirpdant stingstantį ar jau susidariusį ledą, užtikrinant geresnį automobilių ratų sukibimą su danga, neleidžiant sniegui suledėti ar užšalti šlapiai dangai“, – pažymėjo ji.
„Ecoservice projektai“ atstovė teigė, kad turimų darbuotojų skaičius yra pakankamas, kad miesto viešosios erdvės žiemos laikotarpiu būtų valomos kokybiškai ir tinkamai.
Be to, įmonės komanda nuolat stebi prognozes ir realias oro sąlygas mieste, kad prireikus paskirtieji budintys darbuotojai galėtų nedelsdami išvažiuoti tvarkyti viešųjų erdvių.
Ar dirbant mieste šaltuoju metų laiku kyla tam tikrų iššūkių? Pašnekovė pasidžiaugė, kad didelių iššūkių nėra.
„Darbuotojai dirba ne pirmus metus, puikiai pažįsta kiekvieną miesto kampelį, žino ir kiek įmanoma atsižvelgia į gyventojų poreikius“, – pažymėjo ji.
Nors „Ecoservice projektai“ darbuotojai ir stengiasi užtikrinti gyventojų saugumą bei patogumą, tačiau A. Solncevienė taip pat primena pirmiausia mums patiems būti atidiems.
„Žiemą vairuotojams ir pėstiesiems rekomenduojama nuolat stebėti ir vertinti oro sąlygas, kurios gali netikėtai keistis. Pėstiesiems tai leidžia deramai įvertinti situaciją, pasirinkti geriausią kelionės maršrutą, tinkamą avalynę, o vairuojantiems – vairavimo stilių, saugų greitį bei atstumą nuo priekyje esančios transporto priemonės“, – pabrėžė ji.