Balandžio 15-ąją – Kultūros dieną – kėdainiečiai paminėjo gražiais ir prasmingais renginiais.

IMG_5831Vidurdienį prie Kėdainių rajono savivaldybės suplevėsavo Taikos ir Kėdainių rajono savivaldybės vėliavos.

Vėliau kraštiečiai rinkosi į pokalbius apie kultūrą. Diskusijos vyko Beneto karčemopje ir Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Na, o Kultūros dieną vainikavo konkurso „Kultūros versmė“ laureatų apdovanojimo ceremonija Kultūros centre.

Kraštiečius sveikindamas su kultūros diena rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad Balandžio 15-oji kėdainiečiams yra dviguba šventė: „Mes minime ne tik Kultūros dieną, bet ir 425 metų sukaktį, kai Kėdainiams suteikta Magdeburgo teisė. Po to svarbaus įvykio Kėdainiai iš kaimo tapo tikru miestu – su išvystyta prekyba, amatais ir kultūra. Labai smagu, kad savo krašte turime puikių kultūros darbuotojų, kurie negaili jėgų dirbdami mūsų žmonių labui. Šiandien kartu su Kėdainių vėliava buvo iškelta ir Taikos vėliava. Šiais neramiais laikas itin svarbu priminti, kad mes norime gyventi taikoje.“

Taikos vėliavą į Kėdainius dar praėjusiais metais parvežė Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė. Šiai mokyklai vėliava įteikta už humanistinės pedagogikos sklaidą ir kultūros vertybių puoselėjim. Trys skrituliai vėliavoje simbolizuoja Trejybę, kuri interpretuojama įvairiai: religija, menas ir mokslas ar praeitis, dabartis ir ateitis, o gal – meilė, džiaugsmas ir grožis.

Kraštiečiai Kultūros dienos laukia ir tam, kad sužinotų tradicinio konkurso „Kultūros versmė“ rezultatus.

Šįkart Metų pasiekimo titulas suteiktas Kėdainių krašto muziejaus archeologui Algirdui Juknevičiui. Metų įvykiu paskelbtas kultūros istorijos festivalis „Radviliada. Prologas“, skirtas 425-osioms Kėdainių miesto savivaldos metinėms. Festivalio idėjos ir scenarijaus autorius – Feliksas Paulauskas, projekto autorius ir vadovas – Rimantas Žirgulis.

Metų kultūros darbuotojo vardas suteiktas Akademijos kultūros centro choreografei Reginai Matulienei.

Metų tradicijų puoselėtoja įvardinta Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos choreografijos vyresnioji mokytoja Danutė Pilibienė.

Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai pagerbtas dailėtyrininaks Jonas Jucevičius.

[tribulant_slideshow gallery_id=”168″]

Panašios naujienos