Šeštadienis, 4 sausio, 2025
-0.6 C
Kėdainiai
PradžiaUncategorizedEismasĮsigaliojo nauja tvarka vairuotojams dėl medicininių pažymų

Įsigaliojo nauja tvarka vairuotojams dėl medicininių pažymų

-

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią medicininės pažymos galiojimas susiejamas su vairuotojo pažymėjimu. Kitaip tariant, vairuotojo medicininė pažyma turi galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu.

Artimiausiu metu policija specialių reidų neplanuoja, tačiau gyventojai kviečiami nedelsti ir sveikatą pasitikrinti kuo skubiau.

Per gruodį sveikatą pasitikrinimo rekordinis skaičius žmonių – 30485.

Šiuo metu,  sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje yra apie 70 tūkstančių vairuotojų, kurie norėdami dalyvauti eisme turi apsilankyti pas medikus ir gauti reikiamą pažymą. Pasitikrinus sveikatą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus atstatytas automatiškai, papildomai vykti į „Regitrą“ nereikės. Per pastaruosius metus sveikatą jau pasitikrino apie 365 tūkst. Lietuvos vairuotojų. Tai yra apie 84 proc. visų šią pareigą turėjusių atlikti žmonių.

V. Dominauskas. (VĮ „Regitra” nuotr.)

„Esame dėkingi visiems, kurie šiuos metus pradeda atsakingai – pasitikrinę sveikatą ir su galiojančiu vairuotojo pažymėjimu.

Tokių žmonių yra didžioji dauguma.

Labai raginame suskubti tuos, kurie nesuspėjo to atlikti.

O mes ir toliau rūpinsimės vairuotojais bei siųsime priminimus tiems, kurie yra palikę savo kontaktus. Būkime pilietiški ir prisidėkime prie saugaus eismo keliuose“, – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas. 

„Regitra“ nuolat informuoja vairuotojus apie jų vairuotojo pažymėjimo būseną: medicininės pažymos galiojimą bei vairuotojo pažymėjimo galiojimą. Norintys gauti priminimus, turi palikti savo kontaktus „Regitros“ sistemoje.

Policija specialių reidų rengti neplanuoja

Pasak Lietuvos policijos atstovų, specialių reidų tikrinti vairuotojus, kurių medicininė pažyma negalioja, numatoma nėra. Visgi, jei vairuotojas  viršija greitį ir jį užfiksuoja greičio matuoklis, automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Numatoma atsakomybė už tokį nusižengimą – 30-50 eurų. Pirmą kartą gali būti skiriama 15 eurų bauda, tai yra, pusė minimalios nuobaudos. Tokia pati kaip laiku nepasikeitus vairuotojo pažymėjimo.

„Prastas regėjimas, lėtinės ligos, kitokie negalavimai gali turėti reikšmingos įtakos saugumui keliuose. Taigi, nors policija neplanuoja specialiai stabdyti vairuotojų ir tikrinti jų pažymėjimų galiojimo, kviečiame visus būti pilietiškais ir pasitikrinti sveikatą dėl savęs bei aplinkinių saugumo“, – sako Vytautas Grašys Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro viršininkas.

Kaip ir kur pasitikrinti medicininės pažymos galiojimą?

Primename, kad 2023 metų pabaigoje pasikeitė vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas. Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.

Vairuotojai, kurie dar nepasitikrino, iki kada galioja jų medicininė pažyma, yra kviečiami tai padaryti kuo skubiau. Tai galima padaryti dviem būdais:

  1. Identifikavus save per el. valdžios vartus „Vairuotojų portale“;
  2. Suvedus vairuotojo pažymėjimo numerį ir asmens kodą „Regitros“ el. sistemoje.

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.

Taip pat skaitykite