Pastaruoju metu vis dažniau jų taikiniu tampa BMW automobiliai ir jų dalys. Dėl jų braunamasi net į užrakintas patalpas.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, viena tokių vagysčių užregistruota Kunionių kaime. Vasario 13 d. apie 12.00 val. pastebėta, jog nuo garaže stovėjusio automobilio BMW pavogti ratlankiai su padangomis, iš automobilio pavogta multimedija, akumuliatorius. Iš garažo pagalbinės patalpos pavogti 4 vnt. ratlankių su padangomis, kampinis šlifuoklis „Bosch“ ir kiti daiktai. Padaryta turtinė žala siekia apie 1 590 eurų.

Pareigūnų teigimu, vagystė įvykdyta nulaužus garažo spyną. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnį.

Jei bus nustatyta, kas pasisavino svetimus daiktus, asmuo gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Į ką atkreipti dėmesį?

Policijos pareigūnai teigia, kad su BMW automobiliais susijusių vagysčių pasitaiko neretai, mat šių automobilių dalys turi nemažą vertę, jas nesunku realizuoti, todėl patariama kiek įmanoma pasirūpinti savo turimo automobilio saugumu, jį apdrausti, įrengti signalizaciją, nepalikti neapšviestose aikštelėse.

„Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo. Būtina uždaryti ir kiemo vartus. Kuo daugiau kliūčių vagims, tuo automobilis bus saugesnis.

Taip pat patariame nepalikti automobilyje jokių savo daiktų. Vagis negali žinoti, kad Jūsų paliktoje rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo, todėl ir braunasi į automobilį.

Jei pastebėjote kokių įsibrovimo požymių (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų ir nepanaikinkite nusikaltėlių pėdsakų. Jeigu jus apvogė, nedelsiant kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones“, – teigia policijos pareigūnai.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.