Šių metų kovą pradėta pėsčiųjų tilto per Nevėžį rekonstrukcija įgauna pagreitį. Pasak darbus atliekančios bendrovės „Kauno tiltai“ atstovų, tikimasi darbus atlikti, kaip ir numatyta iki šių metų pabaigos.

Bendrovės „Kauno tiltai“ gatvių tiesimo aikštelės vadovė Jolanta Varkalienė. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Kokie šiuo metu statybų aikštelėje yra atliekami darbai, ar darbininkams pavyko rasti kokių nors įdomių radinių bei ar kėdainiečiai geranoriškai priima statybininkus, pasakoja bendrovės „Kauno tiltai“ gatvių tiesimo aikštelės vadovė Jolanta Varkalienė.

Kokie darbai iki šios dienos jau yra atlikti?

– Visi puikiai suprantame, kad, norint pastatyti naują statinį, reikia nugriauti ankstesnį, taigi, įvykdžius buvusio tilto konstrukcijų ardymo darbus, buvo įrengti gręžtiniai poliai, skirti tilto atramai, taip pat įrengti pamatai.

Kokius darbus statybininkai atlieka šiomis dienomis? Ar viskas vyksta sklandžiai, ar netrukdo įsivyravę karšti ir sausi orai?

– Šiuo metu įrengiamos tilto atramos – vietoj buvusių penkių numatytos keturios gelžbetoninės tilto atramos (iš kurių dvi jau baigtos). Taip pat įrengiamos pėsčiųjų tilto dešiniojo ir kairiojo krantų galinės atramos – vietoj dešiniojo kranto galinės atramos numatyta nauja gelžbetoninė, kairiojo kranto gelžbetoninė-plytų mūro atrama bus rekonstruojama. Bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojai vykdo visus tilto atramų įrengimui reikalingus darbus, įskaitant gelžbetoninių konstrukcijų armavimą, betonavimą, klojinių montavimą bei demontavimą ir betoninių paviršių paruošimą, dažymą. Vėliau numatytas tilto viršutinės dalies – tilto perdangos ir medinio pakloto įrengimas. Džiaugiamės, kad sausi ir saulėti orai leidžia sklandžiai įgyvendinti numatytus darbus.

Kiek lėšų pareikalavo pirmieji darbai?

– Buvusio tilto konstrukcijų demontavimo ir naujojo pėsčiųjų tilto statybos atliktų darbų vertė šiuo metu yra apie 370 tūkstančių eurų. Išardžius ankstesniąją tilto atramą, pastebėta, kad, siekiant užtikrinti statomo tilto tvirtumą, būtina įrengti papildomus gręžtinius polius.

Kiek šiuo metu Jūsų įmonės, subrangovų statybininkų dirba objekte?

– Šiuo metu pėsčiųjų tilto per Nevėžį statybos projekte dirba septyniolika bendrovė „Kauno tiltai“ darbuotojų: darbų vadovas, penki mechanizatoriai ir dvylika darbininkų. Pastebime, kad Kėdainių krašto žmonės – pozityvūs ir geranoriški. Esame dėkingi miestiečiams už supratimą ir laikinus nepatogumus, kad pėsčiųjų tilto statybos metu savo kelionėms tenka rinktis ilgesnį maršrutą.

 

Bendra pėsčiųjų tilto statybų per Nevėžį vertė – 1 mln. 413 tūkst. eurų;
darbų atlikimo trukmė – 10 mėnesių;
tilto projektuotojas – Jurgis Rimvydas Palys.