Praėjusią savaitę finišavo visą lapkričio mėnesį vykę 2015 m. atvirasis „Daumantų“ krepšinio taurės bei mažojo futbolo „Daumantų taurė“ pereinamajai taurei laimėti turnyrai.

Pereinamąją „Daumantų taurė“ taurę iškovojo komanda „Bronas“, finale nugalėjusi „Vilainius“.

Jame dalyvavo vienuolika komandų: „Linėja – Transport“, „Timoverslas“, „Akademija“, „Futbolininkai“, „Vilainiai“, „Šėta“, BC „Vikaičiai“, „32 Ratai“, „Aistruolis – Daumantų“, „Studentai“, ir „SC- Daumantų“.
Komandos burtų keliu buvo suskirstytos į poras. Turnyro nuostatai reglamentavo, kad pralaimėjusi komanda pasitraukia iš varžybų.
Sužaidus pusfinalio kovas paaiškėjo, kad dėl 2015 m. turnyro nugalėtojų vardų ir pereinamosios taurės kovos „SC-Daumantų“ ir „32 Ratai“ komandos, o dėl Mažosios taurės susitiks „Aistruolis – Daumantų“ ir „Timoverslo“ krepšininkai.
Po atkaklios kovos, rezultatu 79:70 nugalėjo ir mažąją „Daumantų“ krepšinio taurės turnyro taurę iškovojo „Timoverslo“ krepšininkai.
Dėl 2015 m. „Daumantų“ krepšinio taurės susitiko Kėdainių krašto jaunimo „SC Daumantų“ ir 2014 m. šio turnyro finalo dalyvė „32 Ratai“ komanda.

„Daumantų“ krepšinio taurės finalinėse rungtynėse nugalėjo ir pirmąją vietą užėmė „SC-Daumantų“ komandos žaidėjai.

Visas finalines rungtynes vyko graži, vyriška bekompromisė kova, kuri suteikė daug gražių krepšinio žaidimo akimirkų gausiai į Sporto centro krepšinio salę Vilainiuose susirinkusiems krepšinio sirgaliams.
Rezultatu 79:76 pergalę ir 2015 m. „Daumantų“ krepšinio pereinamąją taurę iškovojo „SC Daumantų“ komanda, treniruojama Kastyčio Kundroto.
Antrąją vietą užėmusi komanda „32 Ratai“ apdovanota atminimo taure. Komandos nugalėtojos žaidėjams, treneriams ir vadovams buvo įteikti pirmo laipsnio medaliai ir specialūs prizai, antros vietos žaidėjams – atminimo medaliai.
Geriausiais finalinio ketverto žaidėjais pripažinti: „Aistruolis-Daumantų“ komandoje – Gytis Gedeika, „Timoverslas“ komandoje – Tomas Mušenkovas, „32 Ratai“ komandoje – Medas Kuprijanovas, , „SC Daumantų“ komandoje – Gediminas Butkus. Jiems įteikti prizai.
Turnyro dalyviai nuoširdžiai dėkojo organizatoriams ir rėmėjams UAB „Daumantai LT“, varžybų teisėjams, sekretoriams, sporto centro administracijai.
Rajono krepšininkai išsiskiria neilgam. Netrukus startuos Kėdainių rajono krepšinio pirmenybės.
Varžėsi ir futbolininkai
Pirmenybėse varžėsi ir futbolininkai. Lapkričio 27 d. pereinamąją turnyro „Daumantų taurė“ taurę iškovojo komanda „Bronas“. Atkakliame ir permainingame finale „Bronas“ 11:10 palaužė praėjusių metų taurės laimėtojus komandą „Vilainiai“.
Pasibaigus finaliniam susitikimui, pagerbti turnyro žaidėjai: geriausiu finalo žaidėju pripažintas Aretas Gėgžna („Bronas“), geriausiu turnyro vartininku – A. Skorupskas („Vilainiai“), rezultatyviausiu turnyro žaidėju – R. Mikuckis („Bronas“), baudinių nugalėtoju – Aivaras Gėgžna („Bronas“). Apdovanoti ir jauniausi turnyro žaidėjai – Ėrikas Makauskas (13 metų) ir Rokas Buivyčius (10 metų). Be apdovanojimo neliko ir vyriausias turnyro dalyvis Vitalijus Jurevičius (52 metų, atstovaujantis „Veteranui“). Iš viso turnyre varžėsi 10 komandų.
Savo vardo taurės krepšinio bei mažojo futbolo varžybas organizuojančios bendrovės UAB „Daumantai LT“ technikos direktorius Romanas Seliava sakė, kad tokios varžybos Kėdainiuose vyksta jau ne vienerius metus, tad nesinorėjo laužyti tradicijų.
„Norime padėkoti organizatoriams. Džiaugiuosi, kad varžybose dalyvauja daug jaunimo – tai ne tik malonus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir jaunimo užimtumo didinimas“, – sakė pašnekovas.
Jam antrino ir Saulius Skibiniauskas, Kėdainių futbolo klubo „Nevėžis“ direktorius. Jis džiaugėsi, kad įmonė sutiko paremti šį sporto renginį, kuriame buvo įdomu ir dalyviams, ir žiūrovams.
Sporto ir turizmo skyriaus bei „Kėdainių mugės“ inf.