Patrauklus, azartiškas ir tinkantis beveik kiekvienam – taip apibūdinamas bočios žaidimas praėjusį penktadienį Kėdainiuose subūrė tris dešimtis šios sporto šakos entuziastų – negalią turinčių žmonių.

Surengė varžybas

Prie Liepų alėjoje esančio tvenkinio, neįgaliųjų pamėgtame ir išpuoselėtame gamtos kampelyje Kėdainių rajono paraplegikų asociacija birželio 11 dieną organizavo rajonines lauko bočios varžybas. 

Jose dalyvavo Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos, VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims ir Kėdainių miesto grupinių gyvenimo namų komandos – iš viso 9 komandos po 3 žaidėjus.

Noriai dalyvauja

Paraplegikų asociacijos vadovė Alma Margevičienė pasidžiaugė, kad žmonės noriai mokosi žaidimo rutuliais – bočios. Jis ne tik kelia daug gerų emocijų, bet ir padeda mažinti socialinę atskirtį, nes yra išmokstamas ir prieinamas daugeliui, net ir turintiems sunkią negalią.

Žmonėms su negalia tai yra puiki galimybė praleisti laisvalaikį. Žaidžiant bočią, komandos mėto skirtingos spalvos rutulius. Viena komanda – mėlynus, kita – raudonus. Tikslas yra savo rutulius numesti kuo arčiau taikinio – baltojo rutulio.

Lydint azartiškiems šūksniams, varžybos prasidėjo. Po kelių valandų paaiškėjo ir nugalėtojai. Pirmą vietą laimėjo Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos 1-oji komanda (Agnė Gulbinaitė, Alijus Čistovas ir Valiulla Albekov), antrą vietą – VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims komanda (Jelena Kučinskaja, Inga Laniauskaitė ir Simona Ribačiauskaitė), trečią vietą – rajono paraplegikų asociacijos 3-ioji komanda (Saulius Kuodis, Tautvydas Bieliakas ir Virgilijus Žukauskas).

Tikisi, kad žais ir projektui pasibaigus

Pasak A. Margevičienės, rajonines neįgaliųjų lauko bočios varžybas asociacija organizavo vykdydama projektą „Pagelbėk. Dalyvauk. Savanoriauk!“, parengtą pagal Kėdainių miesto vietos veiklos grupės 2016˗2022 m vietos plėtros strategijos 1.2.1 veiksmą „Kultūrinių, edukacinių veiklų organizavimas“. Projektas finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų ir dalinai Kėdainių rajono savivaldybės administracijos lėšų.

Projektą asociacija pradėjo vykdyti pernai sausio mėnesį, o baigs šių metų rugpjūčio 31 dieną. Krtą per metus rengiamos lauko bočios, lauko šaškių varžybos ir renginys, skirtas negalią turintiems žmonėms. Šiais metais rajono paraplegikų asociacija numačiusi dar du renginius: liepos 29 d. planuojamos lauko šaškių varžybos, rugpjūčio 14 dieną – renginys neįgaliesiems Didžiosios Rinkos aikštėje.

„Tikimės, kad pasibaigus projektui ir toliau žaisime bočios žaidimą, jis patrauklus, azartiškas, žmonės noriai mokėsi“, – sakė A. Margevičienė.

Veiklų yra ir daugiau

Pagal projektą „Pagelbėk. Dalyvauk. Savanoriauk!“, kurio vienas tikslų – socialinės atskirties mažinimas, neįgaliesiems taip pat teikiama pagalba namuose. Nuo praėjusių metų kovo iki dabar paslaugų suteikta 61 žmogui.

„Šiuo metu du kartus per savaitę keturiasdešimčiai žmonių pristatome sriubą į namus. Dėl sriubos virimo esame sudarę sutartį su Nijolės Babenskienės individualia įmone. Sriuba verdama kavinėje „Žvejo užeiga“, iš kurios trys komandos – darbuotojas ir savanoris, termosuose paima sriubą ir išvežioja po namus“, – pasakojo A. Margevičienė.

Kiekviena komanda turi po 13–14 aptarnaujamų asmenų, kuriems ne tik sriubą atneša, bet ir teikia kitas paslaugas – langų valymo, kambarių tvarkymo. Karantino metu šios paslaugos buvo ribojamos, bet neįgaliesiems padedama ir kitais būdais: komandos pristato maistą iš parduotuvių, „Maisto banko“, pagal poreikį aprūpina vaistais, higienos ir technikos priemonėmis, paveža į banką, migracijos tarnybą, seniūniją, ligoninę. Projektas numatytoms paslaugoms teikti baigsis šiais metais, rugpjūčio mėnesį, tad neįgalieji labai jaudinasi – šios paslaugos labai reikalingos.