Kėdainiuose vyko Lietuvos šachmatų uždavinių kompozicijų sprendimo pirmenybės. Intelektualiojoje sporto šakoje, spręsdami šachmatų uždavinius, varžėsi šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos.

Dalyvavo kėdainiečiai

Lietuvos čempioną Vidmantą Satkų sveikina vyriausiasis varžybų teisėjas Mečislovas Rimkus ir Kėdainių rajono savivaldybės Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius.

Kasmetinėse šachmatų uždavinių sprendėjų varžybose dalyvavo ir keturi kėdainiečiai: Vilimantas Satkus, tarptautinis meistras Vidmantas Satkus, Stasys Steponavičius bei Romualdas Račinskas.

Pasak vyriausiojo šių varžybų teisėjo, šachmatininko Mečislovo Rimkaus, šias tradicines atvirąsias pirmenybes organizavo Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjunga. Kėdainių specialiosios mokyklos aktų salėje pirmenybių dalyviai šachmatų uždavinius sprendė dvi dienas, iš viso įveikdami 6 turus. „Uždaviniai suskirstyti pagal ilgį ir žanrus. Sudėtingiausias yra etiudų sprendimas, reikalaujantis ypač stipraus loginio mąstymo, juos gali spręsti aukšto lygio sprendėjai“, – sakė M. Rimkus.

Patyręs šachmatininkas pastebėjo, kad daugiausia šachmatų uždaviniais domisi suaugusieji, vyresnio amžiaus žaidėjai, tačiau šis intelektualus užsiėmimas labai naudingas ir jaunimui, nes lavina loginį mąstymą.

Šachmatų uždavinių kompozicijų sprendimo varžybos vyksta tiek Lietuvoje, tiek pasauliniu mastu. Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjungos nariai neseniai sėkmingai dalyvavo Anglijos ir Vokietijos  pirmenybėse, taip pat ruošiasi į Odesą (Ukraina), o vėliau – į pasaulio pirmenybes Makedonijoje.

Pirmenybių rezultatai

Atvirųjų Lietuvos pirmenybių nugalėtojai: Baltarusijos atstovai Aleksandr Bulavka (1 vieta) ir Mikalai Sihnevich (2 vieta), Vidmantas Satkus (3 vieta).

Lietuvos čempionato prizininkai: Vidmantas Satkus (1 vieta), Martynas Limontas (2 vieta), Dmitrijus Chocenka (3 vieta).

Atvirojo turnyro nugalėtoju tapo Martynas Limontas iš Vilniaus.

Komandinėje įskaitoje šalies čempione tapo Vilniaus ekipa, kėdainiečiai liko antri.

Nugalėtojams ir prizininkams įteiktos Kėdainių rajono savivaldybės Sporto ir turizmo skyriaus įsteigtos taurės ir medaliai.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.