Kauno regiono savivaldybės jau kuris laikas bendradarbiauja su Vokietijos Bioblingeno apskritimi.  

Vertingų žinių Kauno regiono merai išgirdo apsilankę atliekų rūšiavimo ir deginimo gamykloje.

Vertingų žinių Kauno regiono merai išgirdo apsilankę atliekų rūšiavimo ir deginimo gamykloje.

Rugsėjo 1–4 dienomis vokiečių kvietimu Bioblingene viešėjo partneriai iš Lietuvos, tarp kurių buvo ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.
Įvairūs susitikimai buvo skirti pasidalinti patirtimi abiem pusėms rūpimais klausimais.
Susitikimų metu su Bioblingeno apskrities regiono tarybos nariais buvo aptartos galimos bendradarbiavimo sritys, pasidalinta rinkimine patirtimi ir diskutuota apie problemas, iškylančias abiejose valstybėse bei jų sprendimo būdus.
Pasak S. Grinkevičiaus išvyka į Vokietiją buvo intensyvi, naudinga ir informatyvi. „Tikrai išgirdome daug įvairios informacijos. Buvo įdomu sužinoti, kad Bioblingene tik du procentai atliekų nukeliauja į sąvartynus, o kitos yra išrūšiuojamos, perdirbamos ar sudeginamos. Atliekų deginimo energija tenka miestų šildymui, karšto vandens ar elektros gamybai. Mes tikrai galime pasimokyti iš vokiečių, kaip tvarkyti atliekas. Atliekų klausimas mums, kėdainiečiams, itin jautrus. Juk pasigirdo žinių, kad norima netoli miesto laikyti išrūšiuotas degias atliekas. Vokiečių paklausus, kaip jie sandėliuoja tokias atliekas, nustebino tiesus atsakymas, jog jie atliekų nesandėliuoja. Atliekas jie iš karto veža į deginimo gamyklas be jokių laikymų. Anot vokiečių, tai sukeltų daugybę nepatogumų: ir smarvę, ir draugiškumo gamtai problemas.
Įdomus susitikimas mūsų laukė Raudonojo kryžiaus padalinyje. Ši draugija rūpinasi moksleivių švietimu pirmosios medicininės pagalbos srityje, ugdo savanorystės pagrindus nuo mažų dienų. Taip pat Raudonojo kryžiaus organizacijos atstovai rūpinasi vyresnio amžiaus gyventojų priežiūra, turi Greitosios medicininės pagalbos centrą, kurio automobiliai į įvykio vietą turi nuvykti per 15 minučių nuo iškvietimo. Teko išgirsti, jog greitosios pagalbos organizatoriai susiduria su finansinėmis problemomis. Taigi panašių rūpesčių turime visi“, – viešnagės Vokietijoje įspūdžiais dalijosi S. Grinkevičius.

Įdomus ir informatyvus susitikimas lietuvių laukė Raudonojo kryžiaus padalinyje.

Įdomus ir informatyvus susitikimas lietuvių laukė Raudonojo kryžiaus padalinyje.

Bioblingeno apskrities vadovai rūpinasi ne tik sergančiais ar pagyvenusiais gyventojais, sudarydami kuo geresnes gydymo ir prižiūros sąlygas, bet labai rūpinasi ir gyventojų sveikatinimu. Bioblingeno apskrityje labai saugoma natūrali gamta, ypač miškas. Sunykęs miškas atsodinamas jaunuolynais, kurie saugomi nuo besiganančių ūkininkų gyvulių. Miške įrengiami dviračių ir pasivaikščiojimams skirti takai, įrengtos gyvūnų stebėjimo aikštelės.
Akcentuodami gamtos svarbą, Bioblingeno apskrities vadovai didelį dėmesį skiria natūraliam kraštovaizdžio išsaugojimui.
Kėdainių rajono meras neslepia, jog jį nustebino vokiečių tolerancija pabėgėliams. „Lankėme pabėgėlių stovyklas, nepilnamečių gyvenimo centrus. Pastarieji metai Vokietijai, kuri įsileido daugybę pabėgėlių, buvo pilni iššūkių, nes per trumpą laiką reikėjo labai greitai rasti ne tik galimybę fiziškai apgyvendinti šimtus vaikų, bet ir rasti šiam darbui tinkamus darbuotojus. Atsakingas visų regiono institucijų darbas bei aktyvus bendruomenės įsitraukimas leido suvaldyti situaciją. Nepilnamečiai turi galimybę mokytis vokiečių kalbos, taip pat jie mokomi savarankiško gyvenimo pagrindų. Nesutikome nė vieno Bioblingeno gyventojo, kuris sakytų, kad nepritaria pabėgėlių priglaudimui“, – sakė S. Grinkevičius.
Pasak jo, vizitas pas ekonomiškai stiprius partnerius buvo naudingas ne tik gerosios patirties sklaida, bet ir suteikė nemažai peno pamąstymams dėl ateities projektų: „Tokie susitikimai sėkmingi ir naudingi.“

Panašios naujienos