Kėdainietis sportininkas Adolfas Bieliauskas skina pergales rankų lenkimo varžybose. Rugpjūčio 8 dieną Klaipėdoje vykusiame „Žmonių su negalia vasaros sporto festivalyje“ stipruolis iš Kėdainių tapo rankų lenkimo rungties nugalėtoju.

100 procentų darbo

Centriniame Klaipėdos miesto stadione vykusiame festivalyje dalyvavo apie 170 sportininkų su negalia iš visos Lietuvos. Jie varžėsi septyniolikoje sporto šakų. Rankų lenkimo rungtyje varžėsi 24 dalyviai. „Tai pagrindiniai mano varžovai, su jais nuolat susitinku varžybose ir visiems esu pralaimėjęs dešine ranka, kuri, nors esu dešiniarankis, silpnesnė už kairiąją. Taigi buvau, taip sakant, sportiškai įsiutęs, treniravau tą ranką tris mėnesius ir siekiau revanšo“, – šypsodamasis pasakojo A. Bieliauskas.

Rankų lenkimo rungtyje kėdainietis sportininkas buvo nepralenkiamas.

Sportininkas sako supratęs vieną dalyką – siekiant tikslo, reikia įdėti šimtą procentų darbo, o tada šalia būsianti ir viltis. „Nesutinku, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti. Jei nuvažiavai į varžybas, turi atiduoti viską, arba geriau iš viso nevažiuoti“, – tvirtina pašnekovas, varžybose atstovaujantis Kėdainių sporto centrui.

Vadovaudamasis tokiu požiūriu, jis pats atsakingai ruošiasi bet kokio rango varžyboms. Kėdainių sporto centre vyras turi puikias sąlygas treniruotis, pritaikytą treniruoklių įrangą, nes jis nevaikšto, juda neįgaliojo vežimėliu. Stipruolis treniruotėms yra pasidaręs specialų treniruoklį, su kuriuo ir „varžosi“.

Netrukdo nei amžius, nei negalia

„15 metų esu neįgalus, bet dabar turbūt mano sportinė forma geriausia, nes labai daug per visą karantiną sportavau“, – šypsosi vyras, nepamiršdamas padėkoti sporto centro darbuotojams Aurimui Sakavičiui, Neringai Daugėlienei ir visam treniruotis atvykstantį vyrą draugiškai sutinkančiam kolektyvui.

Beje, neįgaliųjų sporto festivalyje Klaipėdoje, rankų lenkimo rungtyje, 62 metų A. Bieliauskas buvo vyriausias tarp dalyvių, tačiau akivaizdu, kad amžius atkakliam sportininkui – ne kliūtis. „Taip pat dalyvavau štangos stūmime, svorio laikymo rungtyse. Neblogai pasirodžiau, savo lūkesčius patenkinau“, – pasakojo vyras.

Iš Kėdainių – vienintelis

Festivalį jau trečią kartą surengė Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla. Renginio dalyviai buvo kviečiami varžytis keturiose komandinėse – bočios, badmintono, paplūdimio tinklinio ir krepšinio varžybose ir individualiose sporto rungtyse: išbandyti smiginį, šaškes, rankų lenkimą, kulkinį šaudymą, šaudymą iš lanko, baudų mėtymą sėdint ir kitas.

„Sunkiosios atletikos sporto šakų varžybas vedė specialistai iš sporto klubo „Šansas“. Jie atvyko su savo inventoriumi ir teisėjais, labai profesionaliai užtikrino, kad neįgalieji nepatirtų traumų“, – pasakojo kėdainietis.

Renginyje dalyvavo sportininkai iš maždaug penkiolikos šalies rajonų. Kėdainiams A. Bieliauskas atstovavo vienintelis. Į Klaipėdą jis nuvyko autobusu, o atgal grįžo traukiniu. Už pagalbą ruošiantis varžyboms vyras dėkingas kėdainiečiams Sergejui Zubko, Viliui Ribyliui, Alinai Dunkevičienei.

Sportininką pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

/Asmeninio archyvo nuotraukos/

Panašios naujienos

One Response

  1. Laima

    Sveikinu Jus Adolfai su pergale. Tegul jus lydi sėkmė ir toliau. Naujų pasiekimų, naujų rekordų. Tikėkit savimi!

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.