Šeštadienį Kėdainiuose vyko respublikinė neįgaliųjų spartakiada, į kurią susirinkę Kauno, Jonavos, Ukmergės, Kuršėnų ir Kėdainių atstovai varžėsi net 9-iose rungtyse. Nors kovota dėl medalių ir taurių, svarbiausia buvo susitikti ir pabendrauti.

„Tokią spartakiadą Kėdainiuose organizuojame jau antrus metus. Pernai visiems labai patiko pasivaržyti, todėl ir šiemet sulaukėme nemažai dalyvių. Savo atstovus delegavo Ukmergės neįgaliųjų sporto klubas „Vilkmergė“, Jonavos neįgaliųjų draugija, Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubas „Atgaiva“, Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas „Santaka“ bei Všį Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubas.

Vienos komandos gausesnės – po 11–16 narių, kitos atsivežė po keletą žmonių. Būtų atvykę ir dar dvi komandos, bet nerado su kuo atvažiuoti, palietė sunkmetis.

Tačiau smagu, kad žmonės, nepaisant savo negalios ir amžiaus (spartakiadoje dalyvauja net 85-erių metų moteris), nori sportuoti. Stengėmės parengti tokias rungtis, kad net ir turintys didesnę negalią, sunkiai vaikštantys žmonės galėtų išmėginti save, kad netektų tik sėdėti ir stebėti kitus.

Bus dvi komandinės ir 7 asmeninės rungtys: žaisime bočią, kroketą kitaip, smiginį, mėtysime baudas, ridensime ir gaudysime kamuoliukus arba žvejosime sausumoje (su tikra meškere kabliuku reikės užkabinti ant žemės esančias žuveles ir jas ištraukti iš pažymėto rato), bus ir kitų smagių rungčių.

Noriu padėkoti rajono savivaldybei, kuri dalinai finansavo mūsų parengtą projektą „Gyvenk aktyviai“, taip pat Kėdainių P. Lukšio šaulių 205-ajai kuopai, vaišinusiai spartakiados dalyvius gardžia koše bei visiems kitiems, kurie prisidėjo prie šio mūsų renginio“, – kalbėjo Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo vadovė Žaneta Važgauskienė.

Į Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų kompleksą susirinkusius spartakiados dalyvius sveikinęs rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Misius dėkojo visiems atvažiavusiems ir linkėjo sėkmingų startų. Po renginio atidarymo užvirė draugiška kova dėl medalių. Prireikė ir miklumo, ir taiklumo.

Gerų emocijų užtaisas

Kol spartakiados dalyviai varžėsi, manieže skambėjo linksma muzika, grojo Kuršėnų sportininkus atlydėję muzikantai.

„Mes jau antrą kartą atvykstame į Kėdainius. Pernai visiems patiko, tai ir šiandien šypsena 5 ant 5. Nuotaika tikrai puiki, visi draugiškai varžomės. Medaliai yra antrame plane, svarbiausia yra susitikti, pabendrauti, gerai praleisti laiką.

Žinote, negalią turintis žmogus čia pasijaučia visai kitaip, nei sėdėdamas vienas namuose. Šioje veikloje mes galime realizuoti save.

Aš pati neįgalia tapau labai jauna ir neradau, kur galiu pritapti, o įsiliejusi į neįgaliųjų draugijos gretas supratau, kad, jei likimas paskyrė negalią, tai nereiškia, jog gyvenimas baigėsi. Todėl mes ir sportuojame, važiuojame ir rodome, kad mes dar galim šį tą nuveikti“, – sako Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubo „Atgaiva“ vadovė Elena Adomaitienė.

„Mes labai gražiai bendraujame su kėdainiečiais. Iš Kauno atvykome penkiese, tiek kiek tilpo į automobilį. Matome, kad šiemet naujų rungčių yra, vadovė tikrai šauniai sugalvojo. Tokie renginiai mums yra svarbūs, dėl to ir gyvename. Ir nors įvairiose varžybose dalyvavome jau tris dienas paeiliui, nė kiek nepavargome, tiktai dar jėgų įgavome“, – tvirtina Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo „Santaka“ pirmininkė Irena Sadauskienė.

Gausi kėdainiečių delegacija

Respublikinėje spartakiadoje, į kurią sugūžėjo apie 70 žmonių (įskaitant dalyvius, teisėjus ir savanorius), Kėdainiams atstovavo keliolika kėdainiečių. Jėgas išmėgino ir jaunesni, ir vyresni dalyviai.

„Džiugu, kad susirinko tiek dalyvių, mūsų draugų. Nors mano amžius gražus – 81 m., bet dar noriu pajudėti, todėl ir priklausau tam sporto būreliui. Mano nugara nesveika, o mankšta man labai padeda, stiprina raumenis ir geriau jaučiuosi. Noriu visur dalyvauti, man viskas įdomu. Tai suteikia labai gerų emocijų. O varžybose neblogai sekasi, pavyzdžiui, Raseiniuose vienoje rungtyje 1 vietą laimėjau. Aklai vištai juk irgi pasitaiko grūdas, ar ne?“, – juokauja Valerija Macionienė.

„Jau trejus metus priklausau tam sporto klubui. Mes dažnai važiuojame į visokias varžybas, aplankome nemažai miestų. Judėti tai reikia, man visos rungtys patinka. Turiu jau 13 medalių. Esu labai laiminga. Skatinu ir kitus neįgaliuosius nesivaržyti savo negalios, eiti kažkuo užsiimti. Negalima sėdėti namuose tarp 4 sienų, reikia to bendravimo. Tada pasijunti reikalingu žmogumi“, – sako visada laiko sportui surandanti Gražina Zvicevičienė.

Sportas gelbsti nuo niūrių minčių

„Tokie renginiai yra labai gerai, nes ir laiką turiningai praleidžiame, mažiau būna pašalinių minčių, nuo depresijos gelbsti ir dar raumenis stiprina. Pabendraujame su žmonėmis iš kitų miestų.

Anksčiau teko net teisėjauti panašiuose renginiuose. Pats daugiau dalyvauju šaškių, šachmatų varžybose, šįkart to nėra, tai stebiu, kaip žmona žuvis žvejoja. Prigaudė tiek, kad nesuvalgysim“, – juokauja Romualdas Račinskas ir čia pat priduria, kad dar šį mėnesį važiuos atstovauti Kėdainiams į varžybas Pasvalyje.

Kėdainiečių apdovanojimų kraitelė

Spartakiadoje be laimėjimų neliko nė viena komanda. Kėdainiečiai iškovojo 2 vietą komandinėse bočios varžybose, o asmeninėse įskaitoje laimėjo net 11 medalių.

Virvelių mėtymo ant kopėčių rungtyje geriausiai sekėsi Nijolei Abramovai, ji užėmė 1 vietą. 2-ąją iškovojo Lidija Jarašienė, tarp vyrų Romaldas Sutkus buvo trečias.

Smiginį taikliausiai žaidė Borisas Semianikovas (1 v.), Anastazija Udovičenko užėmė trečią vietą.

Kimštinio kamuolio metime nugalėjo Jelena Kučinskaja, o žuvų gaudymo sausumoje rungtyje Danguolė Tumosienė laimėjo 2 v.

Kroketo kitaip rungtyje 1-ąsias vietas užėmė Nijolė Abramova ir Romaldas Sutkus, Valerija Macionienė buvo trečia, o baudas taikliausiai mėtė Simona Ribačiauskaitė.

Renginio organizatoriai sako turintys minčių respublikinę neįgaliųjų spartakiadą Kėdainiuose organizuoti kasmet. Norisi, kad tai taptų tradicija, kuri kviestų žmones sportuoti, stiprėti ir suteiktų gerų emocijų, kurios labai svarbios tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai.

Panašios naujienos