Penkiolikmetis kėdainietis Titas Valionis savaitgalį dalyvavo Rygoje surengtame atvirame Baltijos šalių parkūro čempionate.

Parkūru Titas susidomėjo prieš pusantrų metų.

Parkūru Titas susidomėjo prieš pusantrų metų.

Titas tarp trisdešimties jaunuolių savo amžiaus grupėje liko antras, nusileidęs tik čempionu tapusiam Latvijos atstovui. Kėdainietis parkūru susidomėjo maždaug prieš pusantrų metų. Iki tol jis žaidė tenisą, domėjosi koviniais menais. Titas treniruojasi savarankiškai, kai tik randa laisvo laiko.

Iš Lietuvos į čempionatą vyko penki Lietuvos atstovai. Titas – vienintelis, kuriam pavyko Rygoje užkopti ant prizininkų pakylos.

Parkūras (pranc. Parkour – distancija, kliūčių ruožas) – sportinio tipo veikla, kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau. Parkūras atsirado 1987 metais, jo pradininkais laikomi David Belle ir Sébastien Foucan. Parkūre naudojamos gimnastikos, lengvosios atletikos, kovos menų, buildering’o ir kitos technikos, remiamasi tam tikra suvokimo filosofija. Žmonės, užsiimantys parkūru, vadinami treiseriais (pranc. traceur).

Parkūro šūkis – nėra ribų, yra tik kliūtys, kurias galima įveikti.

Parkūro šūkis – nėra ribų, yra tik kliūtys, kurias galima įveikti.

Parkūras – savo kūno judesių kontroliavimas ir jų pritaikymas įvairiuose savo gyvenimo situacijose. Pagrindiniai veiksniai, kuriuos naudoja treiseriai: jėga ir teisingas jos panaudojimas, mokėjimas greičiau kitų atsidurti reikiamoje miesto vietoje. Parkūro šūkis – nėra ribų, yra tik kliūtys, kurias galima įveikti. Parkūras – gyvenimo filosofija ir judėjimo menas.

Parkūras nemoko naudoti kokių nors priemonių, specialios įrangos, ginklų, bet skatina naudotis savo įgūdžiais „čia ir dabar“. Medžiai, stogai, sienos – įprastos treiserių kliūtys. Labai svarbu greitai reaguoti, mokėti įvertinti aplinką ir savo galimybes.

[embedplusvideo height=“600″ width=“702″ editlink=“http://bit.ly/1m0psEI“ standard=“http://www.youtube.com/v/bydOnNr5fHw?fs=1″ vars=“ytid=bydOnNr5fHw&width=702&height=600&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=“ id=“ep5297″ /]

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.