Po paviešinto kėdainietės skundo dėl jos netenkinančios AB „Lietuvos paštas“ paslaugų kokybės ir pašto atstovo oficialaus atsakymo, socialinėje paskyroje pasipylė kėdainiečių skundai pašto adresu.

Redakcija į AB „Lietuvos paštas“ kreipėsi dar kartą. Štai kokius atsakymus valstybės įmonė pateikė kėdainiečiams.

Paštomatai

Skaitytoja Laima. Miesto gyventojas dar kažkaip gali pasiekti tą vienintelį paštą, o kaip kaimo žmogui su pašto paslaugom… Čia aš labiau apie siuntas kalbu, juk kaimuose nei paštų, nei paštomatų. Nors ką ten paštų, išvis jokių paslaugų seniai nėra

Asta. O kodėl rajonuose nėra paštomatų?

Kėdainių mugė“. Ar gali kaimiškųjų vietovių gyventojai tikėtis, jog bent jau seniūnijų centruose kada nors atsiras paštomatų?

Lietuvos paštas“. Paštomatams visoje šalyje sparčiai populiarėjant, kartu plečiasi ir jų naudotojų geografija – šios paslaugos naudą vis dažniau įvertina ir mažesnių miestelių gyventojai. Atsižvelgiant į šias tendencijas nuolat yra tankinamas LP EXPRESS tinklas, o paštomatai vis dažniau atsiranda ten, kur iki šiol jų nebuvo. Šiuo metu LP EXPRESS tinklas visoje Lietuvoje turi 352 paštomatus, per kuriuos vienu metu gali keliauti beveik 50 tūkst. siuntų

Tačiau prieš priimdami sprendimą dėl LP EXPRESS paštomatų tinklo plėtros ir naujų vietų jiems įrengti, kiekvienu atveju nuodugniai vertiname konkrečias vietoves atsižvelgdami į keletą veiksnių – jose esančių gyventojų skaičių, gyvenvietės augimo potencialą, taip pat toje vietovėje per pašto skyrius ir kurjerius keliaujančių siuntų kiekius.

Prenumerata

Danutė. 2023 01 05 neatnešė „Lietuvos ryto“, antradienį gavau po 16 val., šiandien vėl niekas neatnešė „Lietuvos ryto“, nors aš tikrai užsiprenumeravau, prisiskambinti tiesiog į paštą negalima. Betvarkė.

Gema. Mums neatnešė iš viso šiais metais, tai parašiau „L. rytui“, pasirodo, į sistemą neįvesta net.

Genovaitė. Iki Naujųjų metų negavau 2 savaites antradieninio „Kėdainių mugės“. Nuėjusi į paštą, kaip kompensaciją gavau už vieną savaitę „Rinkos aikštę“. O antrą kartą, kai negavau, nebėjau. Ir gyvenant centre, nesugeba įmesti į dėžutę. O ką reikia galvoti tiems, kurie gyvena kaimuose, toliau nuo miesto. Trūksta žodžių!

K. m.“. Kokių priemonių „Lietuvos paštas” žada imtis, kad korespondencija, siuntos ir spauda gyventojus garantuotai pasiektų ir pasiektų laiku?

L. p.“. Lietuvos paštas, dirbdamas pagal su leidėjais sudarytas sutartis, visada siekia užtikrinti jose numatytus kokybinius reikalavimus. Šiuo metu ne mažiau negu 99 proc. prenumeruojamų leidinių Lietuvos paštas pristato laiku. Pavienius vėlavimus gali lemti tik prenumeratą išnešiojančių darbuotojų ligos ir panašūs atvejai. Dedame dideles pastangas siekdami visiems klientams užtikrinti patogias, kokybiškas bei lengvai prieinamas pašto paslaugas. Gyventojų skundai, susiję su prenumeruojamų leidinių vėlavimu arba negavimu, sudaro vos iki 0,1 proc. viso skundų skaičiaus.

Svarbu pažymėti ir tai, kad leidėjai yra pasirinkę Lietuvos pašto teikiamą prenumeruojamų leidinių pristatymo jų išleidimo dieną, o ne konkrečiu nurodytu laiku paslaugą. Dėl šios priežasties prenumeruojami leidiniai gyventojams yra pristatomi visą darbo dieną, kaip ir sutarta su leidėjais.

Siuntos ir korespondencija

Asta. Registruotas laiškas iš „Sodros“ neatėjo, moteris rado besimėtantį gatvėje. Pašte rodo, kad įteiktas.

Ineza. Labai blogai dirba paštas vasarą, ir man buvo pametę laišką iš banko.

Inga. „Ramybės skvere“ nuolat mėtosi ne tuo adresu atnešti laiškai.

Danguolė. Labai prastai dirba. mano augalų siuntinukas mėnesį prabuvo pašte. Man jokio pranešimo nebuvo. Ir supuvęs grįžo atgal į Žeimius. Kitas atvejis – nuėjau į paštą pas mergaitę, kuri sėdi gale prie lango, su pasu ieškoti siuntinukų. Ji nė vieno nerado. Kitą dieną vėl ėjau, tik prie kito langelio, tai atsirado vienas, o kiti grįžo atgal, nes per ilgai vėl užsibuvo.

Genovaitė. Labai blogas aptarnavimas, nekart ieškojom, kur laiškas, siuntinys.

K. m.“. Kokių priemonių „Lietuvos paštas“ žada imtis, kad korespondencija ir siuntos gyventojus garantuotai pasiektų ir pasiektų laiku?

L. p.“. Tuo tarpu siuntos Lietuvos viduje vidutiniškai keliauja apie 2–3 dienas siunčiant pašto tinklu, ir 1 darbo dieną per LP EXPRESS paštomatų ir kurjerių tinklą – pastarajame daugiau nei 97 proc. siuntų gavėjui yra pristatomos jau kitą darbo dieną.

Pašto automobiliai mieste

Arūnas. Darbuotojų sumażino, bet mašinų prisipirko – visos aikštelės użstatytos, prie „Sodros“ nėra paprastiems żmonėms kur saviškę priparkuoti.

K. m.“. Kėdainiečiai skundžiasi, kad tarnybiniai pašto automobiliai užima vietas miesto centre automobilių stovėjimo aikštelėse, todėl jose pritrūksta vietų atvykusių į centrą žmonių automobiliams. Kaip „Lietuvos paštas“ žada spręsti savo tarnybinių automobilių parkavimo problemą Kėdainiuose?

L. p.“. Kalbant apie pašto automobilių stovėjimą kai kuriose Kėdainių stovėjimo aikštelėse, norime atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis turimų transporto priemonių yra laikomos Lietuvos pašto skyriui priklausančioje teritorijoje. Tik apie 10 automobilių yra statomi kai kuriose miesto stovėjimo aikštelėse, tačiau, siekdami sudaryti kuo mažiau nepatogumų, šių transporto priemonių nelaikome vienoje vietoje, o išskaidome po atskiras aikšteles.

Eilės pašto skyriuje

Gema. „Giraitės“ paštas buvo labai geras ir reikalingas. Vien tik geri prisiminimai ir padėkos žodžiai visoms jų darbuotojoms. O siuntinių per 5 metus per jų rankas perėjo šimtai.

K. m.“. Likusio vienintelio pašto skyriaus Kėdainių mieste patalpos yra labai ankštos, dažnai klientų eilės nutįsta net į lauką. Eilėje laukti priverstiems kėdainiečiams pašto patalpose net nėra kur prisėsti. Kaip spręsite šią problemą?

Norint išvengti ilgesnio laukimo pašto skyriuje, visuomet gyventojams rekomenduojame į jį eiti ne piko valandomis rytais, bet dienos metu, po pietų. Klientų srautai rytais ypač padidėja kiekvieno kalendorinio mėnesio 10–11 dienomis, prasidėjus išmokų mokėjimo laikotarpiui.

Be to, jeigu gyventojai nori tik išsiųsti siuntą, juos kviečiame visas siuntas formuoti Lietuvos pašto savitarnoje adresu lpexpress.lt. Tai leis išvengti siuntos adresavimo netikslumų, bus patogu apmokėti siuntimą, o paruoštą siuntą beliks atnešti į bet kurį pašto skyrių ir ją be eilės palikti tam skirtoje savitarnos zonoje.

Užuojauta paštininkams

K. m.“. Apie laiškanešiams tenkantį darbo krūvį ir jų darbo užmokestį AB „Lietuvos paštas“ nepakomentavo.

„Ko jūs tikitės, paštininkai serga, o pavaduojantis eina į nežinomą apylinkę, į laiptinę įeiti ne visur gali, pašto dėžutės netvarkingos, aišku, ne visur, ir dar yra likusių po caro laikų. Krūvis didelis, neužtenka darbo valandų atlikti darbą kokybiškai. Nėra jiems net kada pavalgyti, nekalbu, kad į tualetą nueiti nėra kur. Dauguma išeina iš darbo, o nauji dar neturi įgūdžių. Būkite supratingi, o nepulkit jų kaltinti“, – „Kėdainių mugės“ feisbuko paskyroje laiškanešių darbo ypatumus pakomentavo „Kėdainių mugės“ skaitytojas Andrius.

„Pabandykit vieną dieną pavaikščioti su paštininku, pamatysit, ko nematę, o apie daugiau laiškanešių.., padvigubino plotus (aptarnaujamus – red. past.) už tą patį atlyginimą“, – pašto darbuotojus užjautė Genovaitė.

„Čia reikia pačią pašto sistemą kaltinti, nes jiems neįdomus nei klientas, nei darbuotojas“, – nusivylimo neslėpė Andrius.

„Puikus atsirašymo pavyzdys: „deda visas pastangas, siekdami operatyviai atsakyti į … klausimus telefonu“. Ar tam reikia pastangų? Kodėl nepaskelbus konkretaus pašto skyriaus telefono? „Giraitės“ pašto netyčia buvau gavusi, tai be problemų paskambindavau ir operatyviai išspręsdavau problemas, be jokių ,,pastangų“. „Gyventojų skundai, susiję su prenumeruojamų leidinių vėlavimu arba negavimu, sudaro vos iki 0,1 proc. viso skundų skaičiaus“. Džiugu, bet kuo skundžiasi 99,9 proc.? Net kai pastangų atsakyti telefonu nepakanka“, – kritiškai pašto darbą įvertino Gema.

P. S. Nuomonę išreiškę skaitytojai – neišgalvoti. Pavardžių neatskleidžiame gerbdami jų privatumą ir pasitikėjimą. Čia paviešinti komentarai buvo nusiųsti AB „Lietuvos paštui“.