Su laikinojo administratoriaus priežiūra dirbančios Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius pateikė prašymą trauktis iš pareigų. Tai naujienų agentūrai BNS patvirtino administratoriaus atstovas.

Praėjusią savaitę portalas 15min.lt pranešė, kad administratoriaus įgaliotas asmuo Egidijus Kaselis paprašė išplėsti įgaliojimus numatant teisę pačiam priimti sprendimus ir laikinai sustabdyti įmonės vadovo, valdybos ir akcininkų susirinkimo įgaliojimus. Vyriausybei ir žvalgybos tarnyboms adresuotame rašte, kurio kopiją gavo 15min.lt, administratorius suabejojo, ar „Lifosos“ vadovybės sandoriai atitinka Rusijai įvestų sankcijas ir gali būti ekonomiškai nenaudingi, o įmonės vadovai neteikia visų reikiamų duomenų.

Taip pat išreikšta nuomonė, kad „Lifosos“ veikla iki šiol smarkiai integruota į Rusijos oligarchų valdomos „EuroChem“ grupės veiklą.

Bendrovės „Lifosa“ administratorė yra nemokumo administravimo bendrovė „Finance Guru“ su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ ir „Domus Sola“. Administratorius savo darbą „Lifosoje“ pradėjo gegužės 24 d.