Sausio 2-osios naktį skaudi nelaimė sukrėtė vilainiečius, kai naktį užsiliepsnojo Melioratorių gatvės 2-ojo namo vienas butų. Gaisre žuvo du asmenys.

Melioratorių gatvės bendrabutį aplankė J. Blinstrubaitė, A. Kleiva ir E. Dumčienė. Jie domėjosi gyventojų saugumu.

Melioratorių gatvės bendrabutį aplankė J. Blinstrubaitė, A. Kleiva ir E. Dumčienė. Jie domėjosi gyventojų saugumu.

Nors ugniagesiai dar nebaigę nelaimės tyrimo, tačiau aiškėja, kad gaisro priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi (greičiausiai rūkymas lovoje išgėrus).

Melioratorių gatvės 2-asis namas yra savivaldybės nuosavybė, kurią patikėjimo teise valdo uždaroji akcinė bendrovė „Kėdainių butai“. Šiame bendrabučio tipo name yra socialiniai butai. Iš viso jame gyvena 26 šeimos, kurių didesnėje pusėje auga mažamečių vaikų. „Kėdainių butų“ direktoriaus pavaduotojo Alvydo Kleivos teigimu, iš viso šiame name auga 29 vaikai: „Vienos šeimos augina po vieną, kitos po du, daugiausia net šešis mažamečius vaikus. Tas namas mums gerai žinomas. Pagal galimybes jį tvarkome, bet pasigendame pačių gyventojų atsakomybės ir tvarkos. Visai neseniai viename bute pakeitėme duris, tačiau jo šeimininkas pametęs raktą, naujas duris išlaužė laužtuvu. Žmonės skundžiasi, kad yra šalta. Tai ieškosime galimybių pakeisti langus. Būtų gerai sutvarkyti bendras virtuves, kurias gyventojai pavertė skalbyklomis, tačiau patys žmonės sako, kad tokiose virtuvėse maisto negamins, nes puodų su produktais palikti negalės – kiti pasisavins. Norime šio namo gyventojų gyvenimą padaryti kaip įmanoma saugesnį.“

A. Kleivai buvo išsakyti įvairūs nusiskundimai.

A. Kleivai buvo išsakyti įvairūs nusiskundimai.

A. Kleiva drauge su savivaldybės Socialinės paramos tarnybos vedėja Jūrate Blinstrubaite ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniąja inspektore Erika Dumčiene aplankė Melioratorių gatvės 2 bendrabutį, apžiūrėjo, kaip žmonės gyvena, ar saugiai elgiasi su ugnimi.

Pasak E. Dumčienės, didžiausia problema, kad butuose gyventojai turi pasistatę dujines virykles ir dujų balionus. „Taisyklės neleidžia tame pačiame kambaryje, kuriame miegama, turėti dujinių viryklių su balionais. Tačiau žmonės nenori bendrų virtuvių. Tad mums beliko bent pažiūrėti, kad tie balionai būtų pastatyti saugiu atstumu nuo viryklių. Kai kuriuose kambariuose gyventojai rūko, tai buvo pateikti įspėjimai, jog to daryti negalima. Pradžiugino tai, kad visi gyventojai, kuriuos aplankėme mus sutiko geranoriškai“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė.

E. Dumčienei rūpėjo pažiūrėti, ar tvarkingai butuose pastatyti dujų balionai.

E. Dumčienei rūpėjo pažiūrėti, ar tvarkingai butuose pastatyti dujų balionai.

Socialinės paramos tarnybos vedėja J. Blinstrubaitė kaip mama globėjiškai klausė, kaip kuris jos žinomas asmuo gyvena. Vienam žmogui pasiskundus, kad bute labai šalta dėl suskilusių sienų, vedėja pažadėjo rasti sprendimą – jei laiku vyriškis atneš dokumentus, padės persikelti į kitą, šiltesnį, butą tame pačiame name.

„Mums svarbiausia, kad žmonės gyventų saugiai. Gana jau tų skaudžių nelaimių. Viskas labai paprasta – patys turime save saugoti ir rūpintis savimi. Kitos išeities nėra“, – sakė bendrabutį aplankė specialistai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.