Gruodžio mėnesį Kėdainiuose iš dviejų skirtingų įstaigų pavogti paveikslai, vienas jų kabojo ligoninės konsultacijų poliklinikos koridoriuje, kitas – lošimo namuose. Ligoninei paveikslas jau grąžintas, o dėl kitos vagystės policija prašo visuomenės pagalbos.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, kad iš lošimo namų, esančių Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., pavogtas paveikslas, pastebėta pernai, gruodžio 16 d. apie 10 val. Nors nuo vagystės praėjo nemažai laiko, policijai dar nepavyko nustatyti, kas pasisavino meno kūrinį, kuris įvertintas apie 600 eurų.

Dėl svetimo turto pagrobimo Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorai.

Jei bus nustatytas nusikaltimą padaręs asmuo, jam gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Paveikslą nugvelbė ir iš ligoninės

Priminsime, kad gruodžio 12 d. panašus įvykis užfiksuotas Kėdainių ligoninės Konsultacijų poliklinikoje. Koridoriaus sienas papuošę Dailės mokyklos absolventų darbai irgi buvo patraukę piktavalio asmens dėmesį. Koridoriuje kabėjusios vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip prieš vidurdienį neprastai apsirėdęs vyras, nors šalia buvo kitų žmonių, nusikabino nuo sienos vieną paveikslą ir jį išsinešė.

Ligoninės administracija bandė per socialinius tinklus vyrą gėdinti ir prašė pavogtą meno kūrinį grąžinti, o vėliau kreipėsi į policijos pareigūnus. Gruodžio 14-ąją paveikslas, kuris buvo įkainotas 500 eurų, buvo grąžintas ligoninei. Jis vėl kabo šalia echoskopijų kabineto.

Policijos pareigūnai tikisi, kad, padedant visuomenei, pavyks išsiaiškinti, ir kas apvogė lošimo namus.

Gyventojus, kur nors mačiusius nuotraukoje užfiksuotą paveikslą, žinančius jo buvimo vietą ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašoma kreiptis į Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnus tel.: 8 700 63 680 arba 112, arba el. paštu kestutis.pilinkus@policija.lt.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Titulinė nuotrauka: Iš lošimo namų buvo pavogtas šis paveikslas. Jei kur nors jį matėte, prašoma pranešti policijai. (Policijos nuotr.)