Vyresni kraštiečiai turbūt mena Babėnų šile sovietmečiu veikusią kavinę-restoraną „Svirnelis“. Kai jis užsidarė, kelių aukštų pastatas daug metų stovėjo tuščias, kol jam buvo ieškomi nauji šeimininkai, tapo benamių bei nuotykių ieškotojų prieglobsčiu. Be priežiūros paliktas pastatas nyko, jį niokojo ir liepsnos. Prieš kelerius metus stipriai apdegęs pastatas šį savaitgalį vėl buvo apimtas ugnies.

Apie Babėnų miške degantį pastatą Bendrajam pagalbos centrui pranešta šeštadienį prieš vidurnaktį. Paskambinęs asmuo teigė matantis atvirą liepsną ir girdintis, kaip sproginėja šiferis. Kai ugniagesiai gelbėtojai atvyko į vietą, pastato priestato stogas ir anksčiau jau degusio pastato konstrukcijos buvo apimtos atviros liepsnos.

„Gaisravietėje dirbo net keli ugniagesių ekipažai ir gesinimo darbai užtruko ne vieną valandą. Apie antrą valandą nakties ugniagesiai, įtarę, kad  pastatas galėjo būti padegtas, apie tai informavo policijos pareigūnus. Kai liepsnos jau buvo nuslopintos, pradėtos ardyti teberusenančios konstrukcijos, kad ugnis neįsipliekstų pakartotinai. Dirbta ne tik naktį, bet ir kitą dieną. Baigiamieji darbai tęsėsi iki sekmadienio vakaro – ardytos galinčios griūti konstrukcijos, nuodėguliai vėl buvo perpilami vandeniu. Į būstinę ugniagesiai grįžo tik apie 17 val.“, – apie daugiau nei pusę paros trukusius darbus gaisravietėje pasakojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Nepaisant ugniagesių pastangų, trijų aukštų, 25×20 m dydžio medinį, pusiau mūrinį pastatą liepsnos suniokojo labai stipriai. Nudegė ir įgriuvo priestato stogas, apdegė pastato konstrukcijos. Iš legendinio „Svirnelio“ beliko tik dalis apanglėjusių sienų ir didžiulė nuodėgulių krūva.

Ar „Svirnelis“ padegtas?

Pasak ugniagesių, gaisro aplinkybės dar tiriamos. Pirminiais duomenimis, ilgai nenaudotame pastate elektros nebuvo, tad ugnis įsiplieskė nuo kito ugnies šaltinio. Ar tai buvo neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, o gal išties tyčinis padegimas turėtų paaiškėti atlikus tyrimą.

Kaip informavo Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio pareigūnai, Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 187 str. Jei būtų nustatyti įtariamieji, už turto sunaikinimą ar sugadinimą jiems grėstų viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

„Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos