Penkias dienas dieninėje vaikų stovykloje Kalnaberžėje pramogavę 24 šio miestelio bei apylinkių vaikai turi išties nemažai įspūdžių. Jie visas šias dienas gamino įvairius patiekalus bei aiškinosi, kaip ant mūsų stalo atsiranda patys įvairiausi maisto produktai bei patiekalai. Žinoma, gaminti bandė ir patys, o po to savo gamintus patiekalus – valgė ir skanavo.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai nuvyko į Surviliškį, kur „Raganėje“ mokėsi gaminti miltinius pagrandukus.

„Vaikams Kalnaberžėje stovykla organizuojama jau ketvirtus metus. Tris metus ji vadinosi „Kuparo lobiai“, na, o šiais metais ją pavadinome „Ko išmokė senoliai“, kuriai sumanėme atrinkti įvairias, „skanias“ veiklas. Taigi, mes „ūkininkavome“ – „pirkome“ paršelį, jį „užauginome“, sužinojome, kuo jis yra šeriamas, girdomas. Vėliau jį „paskerdėme“ kaip tikri ūkininkai, „išdorojome“, susimalėme mėsytę, pasidarėme dešrelių ir skaniai suvalgėme. Vėliau kitą dieną turguje mes „pirkome“ veršelį, „užauginome“ iki karvytės, pamelžėme pieną, susimušėme sviestą. Po to kepėme bandeles ant laužo, bet prieš kepant mes „užsiauginome“ javus. Taigi, buvo pieno kelio, javų kelio, mėsos kelio edukacijos. Tokia stovykla vaikams yra labai naudinga, nes jie susipažįsta, iš kur ant mūsų stalo atsiranda kasdieniai maisto produktai“, – kalbėjo Daiva Staškuvienė, Kalnaberžės bendruomenės pirmininkė ir stovyklos organizatorė. Kartu ji pridūrė besidžiaugianti, kad prie stovyklautojų prisijungė ir močiutės, kurios dalinosi savo patirtimi bei įvairių patiekalų gaminimo receptais.

Jaunieji stovyklautojai džiaugėsi galimybe sužinoti maisto gaminimo paslapčių. Mažuosius visur lydėjo Kalnaberžės bendruomenės pirmininkė Daiva Staškuvienė (dešinėje).

O kokie įspūdžiai liko vaikams? Ar jiems buvo įdomu sužinoti, iš kur ant stalo atsiranda mėsa, bandelės, sviestas ir kiti maisto produktai?

-„Man labiausiai patiko gaminti bandeles – jos buvo labai skanios ir saldžios. Jas gaminome iš miltų, pieno, kiaušinių, mielių. Jas kepėme šašlykinėje! Buvo labai skanu, bandysiu jų pasigaminti ir pats namuose. Tokioje stovykloje buvau pirmą kartą ir man ji labai patiko“, – sakė Tomas.

-„Stovykloje išmokome gaminti sviestą, dešras, bandeles, blynus kepti. Man visa tai gaminti labai patiko. Buvo sudėtingiausia daryti sviestą – reikėjo labai ilgai plati“, – kalbėjo vienuolikmetė Gabrielė.

-„Man labiausiai patiko gaminti blynus iš miltų, vandens cukraus, kiaušinių – jie gavosi labai labai skanūs. Stovykloje buvau antrą kartą. Pernai metais daug piešėme, tačiau šiais metais daug gaminome, todėl buvo įdomiau“, – kalbėjo Jokūbas.

-„Labai patiko stovykla, labai patiko gaminti dešreles. Be to, susiradau ir naujų draugų. Dabar namuose padėsiu pagaminti valgyti. Stovykloje esu jau antrą kartą“, – sakė Aurelija.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.