Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius kaip ir jo pirmtakai Nijolė Naujokienė bei Rimantas Diliūnas neatsisako galimybių pasisemti patirties ir naujų sumanymų savo darbams tarptautinėse komandiruotėse. 

meras_5747Praėjusią savaitę S. Grinkevičius kartu su Kauno regiono savivaldybių septyniais merais vyko tarptautinio bendradarbiavimo vizito į Italiją bei Šveicariją.
Italijoje merų delegacija lankė Milane vykstančią pasaulinę parodą „Expo 2015“, kurios tema „Pamaitinti planetą – Energija gyvenimui“. „Parodoje aplankėme ne tik Lietuvos ekspoziciją, kurią išsamiai pristatė jos šeimininkas komisaras Romas Jankauskas, bet ir pamatėme kitų šalių prisistatymus. Ypač įdomu buvo pabendrauti ir padiskutuoti apie žemdirbiškas aktualijas su Lenkijos atstovais. Su Japonijos paviljono komisaru kalbėjome apie japonų galimybes investuoti Kauno regione. Maloniai nustebino japonų žinios apie mūsų regioną. Juos domino galimybės Japonijos kompanijoms investuoti Kauno ar Kėdainių laisvosiose ekonominėse zonose. Jiems mūsų šalis atrodo esanti puikus verslo tramplinas į Rusijos ar Ukrainos rinkas. Mes taip pat aplankėme kaimynus estus bei Jungtinių Arabų Emyratų, kurių sostinėje Dubajuje po penkerių metų vyks didžioji EXPO paroda, bei Kazachstano, kurio sostinėje Astanoje 2017 metais vyks mažoji EXPO paroda, paviljonus. Gavome tikrai daug naudingos informacijos“, – komandiruotės įspūdžiais dalijosi S. Grinkevičius.
Po Italijos merų laukė vizitas į Lugano miestą ir Tičino kantono administracinį centrą Belinconą. „Mus sutiko šiame kantone reziduojantis Lietuvos garbės konsulas Gintautas Bertašius. Jo lydimi susitikome su šveicarais, kurie turi patirties priimdami turistus. Mums rūpėjo sužinoti, kaip privilioti atvykstančiuosius pasilikti, nes dažniausiai turistai perbėga per miestą ir skuba kitur. Tičino kantone, kuriame gyvena apie 300 tūkstančių gyventojų, per metus apsilanko maždaug du milijonai turistų. Tad jų pasiekimai gana neblogi. Taip pat aptarėme ekonominio bendradarbiavimo su šveicarais galimybes“, – sakė Kėdainių rajono vadovas.
S. Grinkevičiaus teigimu, tokios išvykos praverčia ne tik dėl gautos užsienio partnerių patirties, bet ir galimybių artimiau pabendrauti su kolegomis, Lietuvos rajonų merais: „Neoficialiuose pokalbiuose galima išgirsti daug naudingų pastebėjimų ir patarimų, kaip vieną ar kitą projektą įgyvendinti efektyviau ir naudingiau.“

Panašios naujienos