Birželio vidury šalį sudrebins tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausio ir geidžiamiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje – Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Šiemet ralio maršrutai nusidrieks 1130 km. ir, kaip ir pernai, neaplenks ir Kėdainių, kuriuos sportininkai pasieks pirmąją lenktynių dieną, birželio 17-ąją.

„Startas pirmajam automobiliui čia bus duotas 12. 15 val., o greičiausiai Kėdainiuose įveikęs greitojo slalomo trasą ralio dalyvių ekipažas išsiveš rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio taurę,“ – sako varžybų vadovas Donatas Liesis.

Ir varžysis jie ten pat – jau pažįstamoje Vandenvietės gatvėje. 

Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“ ralį buvo surengtas dar 1931m. liepos 24 d., tačiau šiemet jo nugalėtojams bus įteikta tik 31-oji Prezidento taurė.

Trys tokie raliai vyko prieškario Lietuvoje, o šaliai netekus nepriklausomybės nutrūko ir ralio rengėjo – Lietuvos automobilių klubo – veikla.

Ją atgaivinus 1996 m. ir prabėgus lygiai 65-eriems nuo pirmųjų tokių lenktynių, vėl pradėti rengti garsieji raliai „Aplink Lietuvą“.

Ralis „Aplink Lietuvą“ finišuos sekmadienį, birželio 19 d., 15 val. Vilniuje.

Ralio „Aplink Lietuvą“ inf.

Panašios naujienos