Vakar Kėdainiuose, Šėtos g., bevažiuojant, užsidegė automobilis, pirminiais duomenimis, juo važiavę žmonės nenukentėjo. Nelaimė įvyko priešpiet visai šalia geležinkelio pervažos, priešais Šėtos g. 89 namą.

Automobilį „Mercedes-Benz“ vairavusi moteris dar spėjo išsukti iš kelio ir kartu su kitais keleiviais iš degančio automobilio išlipti. Suskubta kviesti ugniagesius gelbėtojus. Šiems bevažiuojant iš tolo matėsi juodų dūmų stulpas, tad Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai paprašė papildomai atsiųsti Pramonės ugniagesių komandą. Ugniagesiai į nelaimės vietą atvyko tik po 11 minučių, nes teko važiuoti aplinkkeliu. Atvykus automobilis jau degė atvira liepsna. Išsaugoti transporto priemonę nepavyko. Liepsnos ją visiškai suniokojo.

Pirminiais duomenimis, automobiliu važiavę žmonės nuo liepsnų nenukentėjo, atsipirko išgąsčiu.

Kodėl įvyko šis gaisras, dar tiriama.

Pasak ugniagesių, automobiliai ne taip jau retai užsidega bevažiuojant arba jiems stovint. Tai gali nutikti dėl elektros instaliacijos, kuro tiekimo sistemos, dujų įrangos arba kitų technikos gedimų, žalos kartais padaro ir graužikai, todėl reikia atidžiai stebėti automobilio techninę būklę bei žinoti, ką daryti, jei įvyktų nelaimė.

Jeigu užsidegė jūsų automobilis:

• sustokite kelkraštyje. Važiuoti toliau jokiu būdu negalima, nes liepsnos plis tik dar greičiau. Išjunkite variklį. Nuleiskite rankinio stabdžio svirtį. Raktelius rekomenduojama palikti spynelėje, kad neužsirakintų vairas;

• iškvieskite ugniagesius gelbėtojus;

• paimkite gesintuvą (privalote jį turėti automobilyje);

• variklio dangtį atidaryti galima tik rankoje turint naudoti paruoštą gesintuvą;

• siekdami išvengti liepsnos pliūpsnio iš po variklio dangčio, šiek tiek jį praverkite ir keletą kartų įpurkškite gesintuvo miltelių. Po keleto sekundžių galima visiškai atidaryti variklio dangtį ir gesinti ten, kur intensyviausias degimas. Svarbu pataikyti į gaisro židinį;

• gaisrą gesinti reikia labai intensyviai, nes jeigu liepsnos liežuviai pasieks automobilio saloną, kur labai daug degių medžiagų, užgesinti be ugniagesių pagalbos taps neįmanoma. Vieno gesintuvo gali neužtekti, paprašykite kitų sustojusių padėti vairuotojų;

• jeigu pavyko patiems užgesinti gaisrą, išjunkite akumuliatorių, kad išvengtumėte pakartotinio užsidegimo;

• tam, kad pavyktų išvengti nelaimės arba, kad nuostoliai būtų kuo mažesni, būtina atidžiai stebėti automobilio techninę būklę, nuolat tikrinti automobilio elektros instaliaciją, degalų tiekimo sistemą ir dujų įrangą bei šalinti net ir mažiausius gedimus.

Taip pat būtina turėti techniškai tvarkingą ir kasmet tikrinamą gesintuvą, ne mažesnį kaip vieno kilogramo talpos. Automobilyje gesintuvas turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje. Rekomenduojama turėti  miltelių gesintuvą.

„Kėdainių mugės“ ir PAGD inf.