Mažamečių vaikų nė akimirkai negalima palikti be suaugusiųjų priežiūros. Kitaip jie gali patekti į keblią
situaciją ir aplinkiniams sukelti nemenką išgąstį.

Lapkričio 14 d. po 13 val. ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad Kėdainiuose, Ilgojoje g., reikalinga pagalba atidaryti automobilio duris, nes viduje užsitrenkė dvejų metų vaikas. Panaudojus parankines priemones, automobilio „Nissan Qashqai“ durys buvo atidarytos ir mažylis išlaisvintas. Laimei, jis nenukentėjo.

Svarbiausia – nepanikuoti

Ugniagesių gelbėtojų darbo praktikoje tokie įvykiai, kai automobilyje užsitrenkia vaikai, pasitaiko ne taip jau retai. Svarbu nepanikuoti ir ramiai apgalvoti, kokių veiksmų imtis.

Pirmiausia reikėtų patikrinti, ar tikrai visos automobilio durelės ir bagažinė yra užrakintos. Tada atidžiai peržiūrėti kišenių ir rankinių turinį, nes galbūt turite atsarginius raktelius arba juos gali atvežti kažkas iš namiškių.

Daužti lango nepatariama, nebent automobilyje likusiam mažyliui iškilo kokia nors grėsmė. Tik atminkite, kad stiklo dūžis gali išgąsdinti vaiką ar net jį sužaloti.

Jei patiems išlaisvinti vaiko nepavyksta, galite skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112. Kol atvyks pagalba, stenkitės nesukelti papildomo streso savo mažyliui. Ramiai jį kalbinkite ir pabandykite nuraminti.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.