Kėdainiuose, greta J. Basanavičiaus 144 namu pažymėto namo jau pastatyti pirmieji „Molok Oy“ antžeminiai konteineriai. Jau artimiausiu metu Kėdainių mieste ir rajone dar 2018 metais įrengtose specialiose aikštelėse netrukus bus įrengta daugiau nei penki šimtai antžeminių, 150 pusiau požeminių ir 8 požeminiai konteineriai.

Pasak S. Grinkevičiaus, galutinai įgyvendinus prieš keletą metų pradėtą modernų atliekų surinkimo projektą, bus galimybė ne tik efektyviau surinkti atliekas, bet ir bus gerokai tvarkingiau.

Ruoštis pažangios atliekų surinkimo sistemos įdiegimui Kėdainių rajone pradėta dar 2017 metais. Vėliau – 2018-aisiais – Kėdainių mieste įrengta šimtas anžeminių aikštelių, kaimiškosiose seniūnijose – daugiau kaip keturiasdešimt.  

„Labai džiugu, kad šis visiems kraštiečiams reikalingas projektas jau baigiamas įgyvendinti. Naujieji antžeminiai konteineriai bus skirti ne tik buitinėms atliekoms, stiklui, plastikui bei popieriui surinkti, bet ir tekstilės atliekoms išmesti. Iki šiol būtent tekstilei skirtų konteinerių mūsų rajone nebuvo pastatyta”, – teigė pirmasis tiesioginiuose rinkimuose išrinktas Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Sutvarkius bei atnaujinus esamas konteinerių aikšteles, pagerės bendras gyventojų gyvenamosios bei darbinės aplinkos patrauklumas, atliekų rūšiavimo aikštelių pasiekiamumas bei prieinamumas, bus vykdoma efektyvesnė priežiūra ir apsauga nuo jų pasklidimo po teritoriją, dėl talpų nesandarumo ir lengvo paukščių bei benamių pasiekiamumo, sumažinta kvapų koncentracija ir sklaida.

Darbai yra atliekami įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės administracijos projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“ iš dalies finansuojant Europos Sąjungos lėšomis. Projekto vertė − 1,9 mln. Eur, iš kurių Europos Sąjungos lėšos sudaro apie 1,7 mln. Eur, savivaldybės lėšos – apie 299 tūkst. Eur.

 

 

Panašios naujienos