Prieš kelias savaites duris atvėrė vienintelis toks mūsų rajone bei devintas šalyje šunų viešbutis. Jame šunys ne tik gyvens erdviuose voljeruose, bet ir galės palakstyti po plačias pievas, maudytis šunims skirtame baseine bei, jei šeimininkai pageidaus, apsilankyti jiems skirtoje kirpykloje! 

Šunų viešbutyje Kėbonių kaime vienu metu galės gyventi aštuoni šunys. Jiems skirti lauko bei vidaus voljerai.

Šunų viešbutyje Kėbonių kaime vienu metu galės gyventi aštuoni šunys. Jiems skirti lauko bei vidaus voljerai.

Į viešbučio atidarymo šventę susirinkę šunų augintojai džiaugėsi vieta, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas geriausiems žmonių draugams.

Viešbutis kitoks
„Mintis įkurti šunų viešbutį kilo jau seniai, tai buvo ilgalaikė svajonė. Prieš šešerius metus visiškai pasinėriau į kinologijos pasaulį – baigiau kinologijos kursus ir pradėjau su šunimis dalyvauti tarptautinėse parodose. Tuomet supratau, kad noriu sieti gyvenimą su šunimis ir idealu būtų įkurti šunų viešbutį“, – pasakojo kinologė Viltė Liaugminaitė, kartu su šeima Kėbonių kaimo sodyboje įkūrusi šunų laikinam apgyvendinimui skirtą viešbutį.
Sodybą supa plačios pievos, todėl erdvės šunims palakstyti yra išties nemažai. Be to, yra įrengtas būtent keturkojams skirtas baseinas. O šeimininkų pageidavimu gyvūnas galės būti pagražintas šunų kirpykloje.
„Norėjome, kad viešbutis būtų kitoks, nes Lietuvoje tokių įstaigų yra ir daugiau. Šunų savininkai gaus visas paslaugas, kurių gali prireikti jų augintiniams“, – šypsojosi V. Liaugiminaitė.

V. Liaugminaitė su vienu iš savo mylimų šunų – Berno zenenhundo veislės augintiniu. „Šie šunys visada sugeba pakelti nuotaiką“, – sakė ji.

V. Liaugminaitė su vienu iš savo mylimų šunų – Berno zenenhundo veislės augintiniu. „Šie šunys visada sugeba pakelti nuotaiką“, – sakė ji.

Taikomos ir nuolaidos
Sąlygos šunims čia sudarytos išties geros: gyvūnų voljerai yra iš dviejų dalių – vidinės ir lauko. Bendras plotas, skirtas vienam gyvūnui, siekia 12 kv. metrų.
„Šuniukų patogumui yra įrengtos medinės grindys – jos labai tinkamos šunų sąnariams. Vienu metu čia gali apsistoti 8 keturkojai pageidaujamam laiko tarpui. Yra žmonių, kurie savo augintinį pas mus nori palikti net mėnesiui, nes ruošiasi išvažiuoti į komandiruotę. Žinoma, mielai priimsime. Parai šunų viešbutis kainuoja 10 eurų. Tačiau jei gyvūnas paliekamas ilgiau nei aštuonioms paroms, taikome nuolaidas“, – sakė kinologė.

Sukaupusi ne vienerių metų patirtį
Mergina su šeima augina net tris gražuolius Berno zenenhundo veislės šunis, taip pat dirba su svetimais keturkojais, juos ruošia parodoms, tad darbo su šunimis patirties ji turi išties nemažai. Seniai su šiais gyvūnais dirbanti mergina sako, kad jai sekasi rasti bendrą kalbą su visokio charakterio šunimis, ne tik su „geručiais“.
V. Liaugminaitė pataria kiekvienam, norinčiam savo augintinį kuriam laikui patikėti kitų globai, pirmiausiai rinktis pažįstamus žmones. Jei tokios galimybės nėra, puiki alternatyva – šunų viešbučiai.
„Tačiau siūlyčiau skirti laiko laiko ir pasidomėti, kokios sąlygos yra suteikiamos, bei išsirinkti priimtiniausią variantą“, – sakė kinologė V. Liaugminaitė.

Į šunų viešbučio atidarymo šventę rinkosi šunų augintiniai su savo gražuoliais šunimis. Nuotraukoje –  veisėja Rima Tamošiūnienė bei jos juodasis rusų terjeras.

Į šunų viešbučio atidarymo šventę rinkosi šunų augintiniai su savo gražuoliais šunimis. Nuotraukoje – veisėja Rima Tamošiūnienė bei jos juodasis rusų terjeras.

Šunys, pakeliantys nuotaiką
Ji pati meiliai glosto savo mylimus šunis – tris didelius, draugiško snukio, tačiau sargius augintinius – Berno zenenhundus.
„Pirmąjį šios veislės šunį pamačiau 2002 metais Latvijoje. Slidinėjome, ir iš pusnų atšuoliavo mažas, gal keturių mėnesių šuniukas. Pradėjau jais aktyviai domėtis bei žavėtis. Įsigijome vieną šios veikslės šunį, po to atsirado dar du. Taip įkūrėme veislyną“, – sakė V. Liaugminaitė.
Merginos augintiniai yra tituluoti parodiniai šunys, ne kartą pelnę čempionų, gražiausių parodų šunų vardus.
„Ši veislė tinkama visiems. Šunys yra geri, sutaria su vaikais, yra labai sargūs, draugiški, greitai supranta, kad į namus atėjęs svečias yra šeimos draugas. Šie šunys visada sugeba pakelti nuotaiką“, – šypsojosi kinologė V. Liaugminaitė.