Šeštadienį, gruodžio 16-osios vidurdienį, nereikėjo net praverti Kėdainių autobusų stoties durų, kai jau prieigose pasitiko profesionaliai skambančio pianino muzika.

Tuo metu (iš tiesų, man labai pasisekė), kai žengiau į keleivių laukimo salę, pianinu profesionaliai skambino buvusi ilgametė Kėdainių muzikos mokyklos akordeono mokytoja Lilija Labeckienė.

Tuo metu vieni keleiviai atidžiai klausėsi, kiti šypsojosi, dar vieni plojo, mama su mažamete dukrele pakilo šokti, o vyresnio amžiaus moters akyse net matėsi ašaros.

Pianinu skambino buvusi muzikos mokytoja

,,Labai smagu buvo groti tokioje neįprastoje vietoje ir dar sulaukiau aplodismentų – kai kurie laukimo salėje sėdintys žmonės man dar paplojo. Grojau Franko Duvalio ,,Vizija“ ir Raimondo Paulo melodijas. O pabaigai kaip nepagroti populiariosios kalėdinės ,,Jingle bells“ melodijos.

Panaši iniciatyva – kas norėjo, galėjo groti pianinu, yra buvusi ir Vilniaus geležinkelio stotyje. Aš labai sveikinu tokią iniciatyvą ir visiems, grojantiems, ir klausantiems linkiu gerų Kalėdų,“ – sakė į šventinį Vilnių išskubėjusi L. Labeckienė.

Profesionaliai pagrojusi keletą kūrinių, savo mini koncertą užbaigė tradicine, populiaria Kalėdine melodija ,,Jingle Bells“, be kurios neįsivaizduojamas didžiųjų švenčių laukimas. Skambant šiai muzikai, laukimo salėje sėdėjusi moteris nebeištvėrė ir su dukrele pradėjo net šokti.

Pakilusi nuo pianino pati Lilija Labeckienė sakė turėjusi laukti, kol atvažiuos užsakytas autobusas, vežęs į Kalėdinį renginį Vilniuje. Po to skubėjusi į autobusą, muzikė tepasakė, kad daugelį metų ji vaikus muzikos mokykloje mokiusi groti akordeonu, tačiau be akordeono, kuriuo ji grojanti profesionaliai, jos antrasis instrumentas yra pianinas.

Mama su dukrele pašoko

Paklausta, ar patinka tokia idėja ir galimybė pianinu groti autobusų stoties laukimo salėje, ką tik šokusi moteris atsakė: ,,Labai smagu, labai malonu, kad čia pastatytas pianinas, kad galima pagroti, pasiklausyti muzikos ir tuo pačiu pajusti kalėdinę dvasią. Mačiau, kad viena moteriškė susigraudino, vadinasi, muzika atgaivino kažkokius prisiminimus.“

Ligita yra iš Kėdainių rajono, Akademijos, laukianti autobuso važiuoti į namus. Su dukrele Ugne Gabija buvo specialiai atvažiavusi į Kėdainius, kur ėjo į Didžiosios rinkos aikštę susitikti su Kalėdų seneliu. Į Kėdainius ji atvyko su dukrele ir šeimos draugų sūneliu Miša iš Ukrainos.

Vėliau prie pianino ant vienos kėdės sėdo Ugnė Gabija su Miša ir skambino pianinu tiesiog taip, kaip mokėjo. Pakalbinta mergaitė sakė Muzikos mokyklos nelankanti, bet grojanti dūdele namuose.

Ukrainietė susigraudino

Laukimo salėje sėdėjusi Mišos močiutė prisipažino, kad jai net ašarą išspaudė – kaip gražiai prieš tai moteris skambino pianinu.

,,Esu atvykusi iš Ukrainos, iš Zaporižės, o šiuo metu su dukra ir dviem anūkais gyvename Akademijos miestelyje“, – pasakojo autobuso belaukianti Valia.

,,Kokia jūsų nuotaika, ar jaučiate artėjančių švenčių dvasią?“ – teiraujuosi.

,,Na nuotaika ne iš pačių geriausių. O ką darysi. Čia nors vaikai ramiai gali atsikelti ryte ir ramiai nueiti miegoti. Neseniai buvome Ukrainoje, vyresniam anūkėliui darė operaciją, tai vakare eidami miegoti nežinojome, ar sulauksime gyvi ryto,“ – atvirai kalbėjo ukrainietė.

,,Ko norėtumėte šiandien palinkėti pažįstamiems, o gal ir nepažįstamiems?“ – klausiu.

,,Tiktai taikos. Svarbiausia taikos, kad karas neateitų iki Lietuvos. Kad pas mus kuo greičiau būtų taika, ir kad pas jus visada būtų taika – tai pats svarbiausias dalykas gyvenime. Ir dar sveikatos visiems – tai irgi labai svarbu. Mes Kalėdas mažiau švenčiam, labiau Naujuosius metus. Liūdnokos laukia mūsų šventės,“ – atvirai pasakojo iš Ukrainos atvykusi Valia.

Gyrė gražią idėją

Pakalbintas vyriškis, klausęs muzikos taip pat gyrė neseniai pianinu skambinusios muzikos mokytojos muzikinius sugebėjimus.

,,Graži idėja, įdomu laukiant pasiklausyti. Mokykloje tai teko groti, bet šiaip gyvenime negroju jokiu instrumentu,“ – prisipažino vyras, vardu Audrius, laukiantis autobuso važiuoti į Baisogalą.

Kol kalbėjomės su laukiančiais salėje, prie pianino prisėdo ir savaip pianinu grojo 9 metų Laura ir 6 metų Elika. Mergaitės sakė laukia autobuso į Skėmius (Radviliškio r.).

Bus smagiau dirbti

UAB ,,Kautra“ dispečere toje pačioje laukimo salėje dirbanti Ilona paklausta, ar daug teko matyti ir girdėti grojančių pianinu, atsakė, kad buvo gražiai grojusių – iš tikrųjų yra, kas moka groti pianinu.

,,Neseniai nuostabiai grojo viena moteris. Girdėjote ir jūs. Dažniausiai prisėda pagroti dainelės ,,Du gaideliai“ melodiją. Kiti – eina ir praeina pro šalį be jokių emocijų. Dar antra diena kaip pastatytas šis pianinas, todėl daug komentuoti nieko negaliu.

Smagu darbo metu pasiklausyti, kaip kas groja, bet gali būti, jei kas gros labai garsiai, laukimo salėje sėdintys keleiviai gali neišgirsti jiems sakomos informacijos. Bet aš nemanau, kad žmonės gros ištisai. Vienas vairuotojas pasakojo, kad Ukmergės autobusų stotyje jau keletą mėnesių irgi stovi pianinas,“ – pasakojo darbuotoja.

Kviečiami groti norintys ir mokantys

Pianinas į Kėdainių autobusų stotį buvo atgabentas penktadienį su palinkėjimu: ,,Tegul mūsų miesto erdvės būna gyvos!“. Šiam instrumentui plačiai duris atvėrė UAB ,,Kėdbusas“.

Pianinas buvo tikro meistro suderintas, o mėlynai geltonai dekoruotas merginų Urtės ir Kamilės rankomis, skelbia akcijos iniciatoriai „Genas Kėdainiai”.

Pirmieji pianiną išbandė Kėdainių muzikos mokyklos mokytojai Jonas Stankevičius ir Edvinas Šablevičius.

Kviečiami visi norintys ir mokantys groti užsukti į autobusų stotį ir pradžiuginti laukiančius savo kelionės autobusu.

(Viršelio nuotr. – „Genas Kėdainiai” feisbuko)