Kėdainių laisvosios ekonominės zonos vadovai sakė, jog duotų įsipareigojimų nepamiršta. Pasak zonos direktoriaus Giedriaus Valucko ir valdybos pirmininko Domo Dargio, jau pasirašytos sutartys su dviem investuotojais.

G. Valuckas (kairėje) ir D. Dargis sakė, kad jau pasirašytos sutartys su dviem investuotojais, norinčiais veiklą pradėti Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje.

G. Valuckas (kairėje) ir D. Dargis sakė, kad jau pasirašytos sutartys su dviem investuotojais, norinčiais veiklą pradėti Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje.

„Manome, kad kitąmet statybos darbus Kėdainių laisvojoje zonoje pradės mažiausiai pora investuotojų. Esame pasirašę sutartis su trąšų gamintojais ir prekybininkais – bendrove „Vitera Baltic“, kuri Kėdainiuose planuoja investuoti apie septynis milijonus litų ir įdarbinti apie 20 žmonių, bei viena maisto pramonės įmone, planuojančia investuoti apie 20 milijonų litų ir įdarbinti maždaug 100 žmonių“, – sakė D. Dargis. Jis atsisakė patikslinti, kokia tai įmonė, motyvuodamas jos atstovų noru kol kas likti nežinomais.
Laisvosios ekonominės zonos vadovai sakė, kad labai atsakingai renkasi investuotojus. „Kadangi galime pasiūlyti geras investavimo sąlygas, tai turime viziją, kokias įmones norime matyti šioje zonoje. Orientuojamės į gamybą, tai leistų ne tik užimti vietą, bet ir sukurti nemažai darbo vietų, tad laikinai atsiribojame nuo logistikos“, – sakė Kėdainių laisvosios ekonominės zonos direktorius G. Valuckas.
Pasak Kėdainių laisvosios ekonominės zonos operatorių, šiuo metu dar deramasi su penkiais potencialiais investuotojais, kurie norėtų įmones kurti Lietuvos viduryje.
„Susidomėjimo mūsų zona tikrai nestinga. Ja domisi ir švedai, ir norvegai, ir vokiečiai, ir suomiai. Tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pasidžiaugti dar keliomis sutartimis“, – sakė D. Dargis.
Zonos vadovai pranešė, kad, be investuotojų paieškos, šiuo metu pradėjo ruošti ir geležinkelio vėžės į laisvąją ekonominę zoną projektą. „Susisiekimas su zona yra labai geras, tačiau kai kuriems investuotojams kliūva tai, jog su ja nėra susisiekimo geležinkeliu. Mes ėmėmės užpildyti tą spragą. Kol kas vyksta projekto rengimo darbai, tačiau jau po poros metų tikimės ir statybos darbų pradžios. Tad netolimoje ateityje Kėdainių geležinkelio žemėlapis turėtų praturtėti maždaug keturiais kilometrais geležinkelio“, – planais dalijosi D. Dargis.
Kėdainių laisvoji ekonominė zona Pramoninio parko teritorijoje įsteigta prieš dvejus metus. 2013 metų pabaigoje atrinktas Kėdainių LEZ-o operatorius – įsteigta UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“. Turtas (žemės sklypai ir infrastruktūros objektai) „Kėdainių laisvajai ekonominei zonai“ buvo išnuomotas 49 metams. Naujieji zonos valdytojai įsipareigojo per artimiausius penkerius metus į Kėdainius pritraukti ne mažiau kaip 67 milijonus litų investicijų, kurios sukurtų 375 darbo vietas. Dešimtmečio planuose – 135 milijonai litų investicijų ir 750 darbo vietų.
Iš viso į daugiau nei 130 hektarų plotą turinčią Kėdainių laisvąją ekonominę zoną, pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, investuota per 23 milijonus litų. Už juos įrengti inžineriniai tinklai, apšvietimas, nutiestos gatvės.
Kol kas laisvojoje ekonominėje zonoje veikia tik viena įmonė – krematoriumas.

Panašios naujienos