Kuriate interneto svetainę savam verslui, o galbūt norite atnaujinti senąją versiją? Rinkodaros ekspertai pastebi, kad šiandien prekės ženklams keliami itin aukšti reikalavimai, tad ir virtualioje erdvėje turi atsispindėti unikalios vertybės. IT specialistai ir dizaineriai dalinasi įžvalgomis, kaip sukurti produktą, kuris atlieptų tiek reiklaus vartotojo lūkesčius, tiek prekės ženklo idėją. Toliau – 5 praktiški ekspertų patarimai.

Užtikrinkite duomenų saugumą

Sakoma, kad šiandien duomenys yra pati brangiausia valiuta. Gausu pavyzdžių, kai nutekėję duomenys ilgam sudrumsčia prekės ženklo ramybę ar net visam laikui sugadina įvaizdį. IT profesionalai pabrėžia, kad šiandien turimos technologijos teikia visavertės informacijos apsaugos galimybes.

Kone svarbiausias elementas čia – tinkamo serverio pasirinkimas. IT žinovai atkreipia dėmesį ne tik į saugią virtualią, bet ir fizinę erdvę. Daug kam žinomos dedikuotųjų serverių naudos: maksimali duomenų apsauga, greitis, nuolatinis pasiekiamumas, galimybė sklandžiai tvarkytis net su pačiu didžiausiu lankytojų srautu.

Turite nuosavą įrangą ir IT komandą, bet nesate tikri, ar pasirinkta įrangos vieta yra maksimaliais saugi? Tuomet laikas pasidomėti kolokacijos paslauga. Trumpai tariant, kolokacija – IT įrangos talpinimas sertifikuotame, nuo virtualių atakų bei fizinių grėsmių apsaugotame duomenų centre.

Pasirūpinkite patogiu dizainu

Ne be reikalo pavyzdinių interneto svetainių kūrėjai bendradarbiauja su vartotojo patirties kelionę analizuojančiais dizaineriais. Kodėl tai svarbu? Tyrimai rodo, kad šiandien pirkėjas itin vertina aiškų, patogų, iki smulkmenų apgalvotą apsipirkimą.

Socialiniuose tinkluose komunikuojate, kad jūsų virtualiame kataloge galima apsipirkti greitai? Tai rimtas pažadas, kuris reikalauja investicijų į itin patogų, sumanų dizainą. Esminė pamoka – nereikėtų žadėti sudėtingai realybėje įgyvendinamų pažadų.

Galite pradėti nuo mažų žingsnelių. Pavyzdžiui, automatinio papildomų pasiūlymų generavimo, o gal pakaks tiesiog patogesnio veiksmo mygtukų išdėstymo. Beje, sumanūs sprendimai ne tik padeda apsipirkti sparčiau, bet ir paskatina pasinaudojimą papildomomis paslaugomis.

Atsižvelkite į unikalų stilių

Rinkodaros ekspertai kartoja – šiandien pasiūla tokia didelė, kad pirkėjas veikiau renkasi idėją arba artimą istoriją, o ne patį daiktą. Galima tokiu požiūriu vadovautis ir kuriant patrauklią, būtinai prekės ženklo vertybes atspindinčią erdvę. Jei visose fizinėse parduotuvėse vyrauja ekologijos tema, natūralistinis braižas, palaikykite jį ir interneto svetainėje.

Taip, originalios idėjos neretai reikalauja papildomų investicijų, tačiau šios atsiperka. Elektroninė prekyba įsitvirtina nebe kaip alternatyva fizinei parduotuvei, o visavertis pasirinkimas įsigyti produktus greičiau, liekant namuose. Vien dėl šios priežasties interneto svetainės stilius turi pasakoti unikalią istoriją.

Palaikykite svarbias iniciatyvas, transliuojamą žinutę

Kalbant apie istorijos, charakterio kūrimą, čia itin reikšminga atsakomybė – planetai, bendruomenei, žmonėms. Jei palaikote ekologiją, remiate tam tikras bendruomenes, gyvūnų prieglaudas ar patys skatinate savitas iniciatyvas, integruokite atitinkamus sprendimus virtualioje erdvėje. Dalinkitės istorijomis, suteikite galimybę prisidėti prie jūsų bei, tikėtina, pirkėjo palaikomų idėjų. Originali mintis – šansas paaukoti tam tikrą sumą tiesiog įsigyjant prekę arba paslaugą.

Nepamirškite išskirtinių rinkos „perliukų“

Sakysite, kuo čia dėta rinka, juk kalba eina apie pačios įmonės originalią išraišką? Tikrai taip, tačiau kartais pati rinka padiktuoja tam tikras subtilybes. Pavyzdžiui, jei dirbate naujausių technologijų srityje, interneto svetainė negali būti tokia pati kaip muziejaus reprezentacinė platforma. Pirkėjai tikėsis įvairių inovacijų, netikėtų sprendimų, technologijų pasaulio tendencijų.

Pažiūrėkite į svetainės kūrimo procesą kaip į naują galimybę pristatyti savo verslo esmę, misiją, privalumus. Priešingai nei fizinė erdvė, virtuali teikia tiek daug neatrastų funkcijų. Nuo ko pradėti? Panašu, kad pirmiausiai verta pasirūpinti saugia kūrybinių eksperimentų aplinka.

RACKRAY.COM/LT inf.