Balandžio 28 d. startavęs kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms savo gyvenamajame būste įsirengti jau sulaukė daugiau kaip 8,5 tūkstančių paraiškų (24 206 937 mln. eurų sumai) saulės elektrinėms įsirengti ir virš 650 paraiškų (804 852 tūkst. eurų sumai) jau įrengtos saulės elektrinės galiai padidinti. 

Energetikos ministerijos inicijuojamame projekte skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Paramos kvietimo priemonę administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Atkreipiame dėmesį, kad dar neturintys saulės elektrinės ir norintys ją įsirengti, turi teikti savo paraiškas saulės elektrinei įsirengti (kvietimo nuoroda). Tuo tarpu kitam kvietimui – padidinti jau įrengtos saulės elektrinės galią – turėtų teikti paraiškas tik tie pareiškėjai, kurie jau turi įsirengę saulės elektrinę, bet nori padidinti jos įrengtąją galią (kvietimo nuoroda). 

Saulės elektrinės įrengimo negalima sutapatinti su saulės elektrinės arba jos dalies įsigijimu iš nutolusių saulės elektrinių parkų. Įrengtos saulės elektrinės galia yra didinama tik tuo atveju, jeigu gyventojas yra įsirengęs saulės elektrinę. Jeigu yra įsigijęs ją iš nutolusių saulės elektrinių parkų, bet tuo pat metu nori įsirengti saulės elektrinę savo namų ūkyje, laikoma kad jis įrengtos saulės elektrinės dar neturi ir paraiška turi būti teikiama čia

Šių metų vasarą gyventojai taip pat sulauks kvietimų teikti paraiškas elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių generuojančios įrangos pirkimui iš nutolusių saulės elektrinių parkų, o rudenį – antro kvietimo saulės elektrinėms įsirengti arba pasididinti jų galią. Iš viso šiais tikslais Energetikos ministerija 2023 metais planuoja inicijuoti kvietimų 92 mln. eurų sumai. Investicijos finansuojamos iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos. 

LR Energetikos min. inf. ir nuotr.

Panašios naujienos