Lietuvos statistikos departamentas informuoja, jog darbdaviai gali pasitikrinti, kokia dalis jų darbuotojų turi imunitetą nuo koronaviruso (SARS-CoV-2). Informacija atnaujinama kasdien, todėl galima operatyviai sekti, kaip kinta imunizuotų darbuotojų dalis, ir imtis konkrečių veiksmų.

Asmuo laikomas imunizuotu, jei turi teigiamą diagnostinio SARS-CoV-2 tyrimo atsakymą arba e. Sveikatos sistemoje turi gydytojo pasirašytą COVID-19 diagnozę, arba yra skiepytas bent viena SARS-CoV-2 vakcinos doze.
Lietuvos statistikos portale pateikiamas įmonių sąrašas, kuriame, nurodant darbuotojų skaičių, skelbiamas imunizacijos lygis. Bene vienintelė Kėdainių rajono savivaldybės įmonė, kurioje nuo COVID-19  vakcinuoti visi įmonės darbuotojai 100 proc. – UAB ,,Daumantai LT“.

Džiaugėsi darbuotojų sąmoningumu

Pasidomėjus, kaip pavyko pasiekti 100 proc. rezultatą, įtikinti darbuotojus vakcinos nauda, UAB ,,Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius džiaugėsi darbuotojų sąmoningumu, nes skaičiai geriausiai tai įrodo.

„Jokios prievartos nebuvo, jokių išskirtinių finansinių skatinimų, kaip čia buvo daug diskutuojama, nebuvo. Išskyrus tą atvejį, kuomet pasiskiepijus patiems pirmiesiems darbuotojams, mes padarėme geros valios gestą – kitą dieną juos premijavome, prieš tai jiems nežinant, ir tai buvo labai netikėta. Aš galvočiau, kad mūsų darbuotojai tikrai sąmoningi. Nuo pandemijos pradžios savo įmonėje labai rimtai žiūrėjome į šią problemą. Mes labai operatyviai darbuotojų pamainas padalinome į mažesnes grupeles, kad vienu metu kontaktuotų kuo mažiau žmonių. Nupirkome dezinfekavimo aparatus patalpoms dezinfekuoti, dezinfekcinio skysčio rankoms, apsauginių veido kaukių. Dirbdami ir bendraudami laikėmės saugaus atstumo ir ėmėmės saugumo priemonių, manau, kad visa tai ir padėjo žmonėms apsispręsti.

Darbuotojai matė, kad mes dedame pastangas šiai didelei problemai spręsti, tuomet ir jie suprato, kad būtina ir jiems stengtis – reikia vakcinuotis, nes kito kelio nėra. O šiandien džiugu, jog yra toks rezultatas“, – komentavo Saulius Grinkevičius.

Kėdainių PSPC medikų komanda atvyko į įmonę ir vietoje labai operatyviai paskiepijo visus norinčiuosius, – sakė UAB „Daumantai LT“ direktorius S. Grinkevičius. („Kėdainių mugės“ nuotr.)

Buvo paskiepyti darbo vietoje

Kai kurie darbuotojai nebuvo nusiteikę prieš skiepus, bet tiesiog nenorėjo skiepytis ,,AstraZeneca“ gamintojo vakcina ir laukė jiems priimtinos. Kai ir kitų gamintojų vakcinos jau buvo prieinamos, visi ,,Daumantai LT“ darbuotojai pasiskiepijo.
„Kėdainių PSPC medikų komanda atvyko į įmonę ir vietoje labai operatyviai paskiepijo visus norinčiuosius. Tai palengvino darbuotojų apsisprendimą, nes vakcinuotis jie galėjo darbo vietoje, negaišdami laiko po darbo. Manyčiau, kad tai irgi prisidėjo prie sklandžios vakcinacijos“, – kalbėjo UAB ,,Daumantai LT“ direktorius.

Paklaustas, kokį argumentą šiandien galėtų pasakyti tiems, kurie vis dar abejoja skiepų veiksmingumu ar yra kategoriškai nusistatę prieš vakcinaciją nuo COVID-19, Saulius Grinkevičius teigė nesuprantantis tokių žmonių.
„Ši situacija man panaši, kai žmonės vengia skiepytis nuo tuberkuliozės, kuomet yra pavojus ja užsikrėsti. Aš asmeniškai ir nuo sezoninio gripo skiepijuosi jau daug metų. Nemažai darbuotojų taip pat skiepijasi nuo gripo – įmonė sumoka už vakciną. Į vietą vakcinuoti atvažiuoja Kėdainių PSPC medikai. Šiuo požiūriu darbuotojai sąmoningi ir nesiklauso sąmokslo teorijų“, – komentavo įmonės vadovas.

Griežti saugumo reikalavimai palengvinti

Ar įmonėje, pasiekus 100 proc. vakcinacijos lygį, dar laikomasi griežtų saugumo reikalavimų?
Įmonės vadovas paaiškino, kad dirbantieji cechuose prie maisto produktų pagal darbo saugos ir kt. reikalavimus privalo dėvėti apsaugines veido kaukes net ir nesant pandemijai. Dirbantiems įmonės administracijoje griežti suvaržymai šiek tiek atlaisvinti. Tačiau susirinkus į posėdžių salę daugiau kaip keturiems asmenims, apsauginės veido kaukės vis tiek dėvimos. Tačiau kabinete bendraujant dviese, kaip ir kavinėse turint galimybių pasą, leidžiama nedėvėti kaukių. Atvykus svečiams, su jais irgi bendraujama su kaukėmis, laikantis saugaus atstumo.

„Griežtinimą sumažinome tam, kad žmonės jaustų, jog jų sąmoningas pasirinkimas vakcinuotis suteikia daugiau laisvės“, – apibendrino Saulius Grinkevičius.

Statistikos departamento duomenimis:
UAB „Daumantai LT“ vienu skiepu paskiepyta 100 proc., dviem skiepais – 100 proc. darbuotojų;
AB „Lifosa“ vienu skiepu paskiepyta 69 proc., dviem – 72 proc. darbuotojų;
AB „Nordic Sugar“ vienu skiepu paskiepyta 38 proc., dviem – 40 proc. darbuotojų;
UAB „Kėdbusas“ vienu skiepu paskiepyta 80 proc., dviem – 83 proc. darbuotojų;
UAB „Kėdainių duona“ vienu skiepu paskiepyta 21 proc., dviem – 22 proc. darbuotojų;
UAB „Kėdainių konservų fabrikas“ vienu skiepu paskiepyta 69 proc., dviem – 72 proc. darbuotojų;
Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje vienu skiepu paskiepyta 93 proc., dviem – 94 proc. darbuotojų;
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje vienu skiepu paskiepyta 69 proc., dviem – 72 proc. darbuotojų;
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vienu skiepu paskiepyta 64 proc., dviem – 67 proc. darbuotojų;
Kėdainių rajono vartotojų kooperatyve vienu skiepu paskiepyta 64 proc., dviem – 66 proc. darbuotojų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.