Per tris ilgojo savaitgalio dienas, kai dauguma žmonių šventė Jonines, ugniagesiams gelbėtojams teko padirbėti. Sulaukta 8-ių iškvietimų, tiesa, ne visi pagalbos prašymai buvo pagrįsti.

Šeštadienio rytą gautas pranešimas, kad Vilainių sen., Aristavos k., Liepų al. rūksta plastikinis konteineris.

„Atlikus žvalgybą, požeminiame konteineryje rūko sukrautos šiukšlės, atviros liepsnos nebuvo. Panaudojus 1 „B” švirkštą, 1 m³ vandens konteineris ir jame sukrautos šiukšlės perlieti vandeniu“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Eglė Ruchajienė.

Perpiet pranešta, kad Kėdainiuose, P. Lukšio g., kieme stovi automobile, iš kurio išsilieję teršalai.

Iš automobilio „Mercedes Benz” (maždaug 1 m² plote) buvo išsilieję teršalai. Panaudojus rankinį purkštuvą ir 1 l dispergatoriaus kelio danga nuvalyta.

Kvietė dėl pastebėtų dūmų Dotnuvoje ir iš „Lifosos”

Šeštadienio vakarą, 21.40 val., ugniagesius pasiekė žinia iš Dotnuvos mstl., esą yra uždūmintas visas kaimas. Pranešęs asmuo sakė, kad mato daug dūmų (pilkos spalvos), kurie galimai sklinda iš autoserviso.

„Išsiaiškinta, kad Ąžuolaičių g. vyko kontroliuojamas atliekų deginimas. Laužą prižiūrėjo ir užsigesino jį deginęs vyras”, – sakė ugniagesių atstovė.

Sekmadienio vakarą Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs asmuo pranešė, kad Juodkiškio g., iš įmonės „Lifosa“ mato rūkstant baltus dūmus. Kadangi šis objektas yra padidintos grėsmės, į įvykio vietą išsiųsti net 6 ugniagesių ekipažai, tiesa, trys iš jų vėliau atšaukti. Pasak Kauno PGV atstovės E. Ruchajienės, atlikus žvalgybą pavojaus nebuvo, rūko dūmai iš kamino, vyko gamybinis procesas. Kad jokios grėsmės nėra, Bendrajam pagalbos centrui patvirtino ir policija.

Keli nepagrįsti iškvietimai

Šeštadienį, įdienojus, 12.13 val. ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į P. Lukšio g. 7-ąjį namą, mat buvo gautas pranešimas, kad iš buto jaučiamas aitrus kvapas (galimai dujos).

„Atlikus žvalgybą dvejose namo laiptinėse, dujų kvapo nebuvo, pavojaus nebuvo, ugniagesiai darbų nevykdė. Konstatuota, kad įvykis nepagrįstas, todėl ugniagesiai sugrįžo į savo būstinę.

Tačiau apie 15 val. sulaukta dar vieno skambučio iš to paties namo. Žmogus tvirtino, kad iš kaimynų butų 3 aukšte vėl sklinda dujų kvapas, gaisrininkai jau buvo atvykę, bet tuo metu kvapas nesklido.

Atvykę ugniagesiai dar kartą atliko žvalgybą nurodytuose butuose, tačiau dujų kvapo nebuvo. Ramybės dėlei, iškviesti dujų avarinės tarnybos darbuotojai, sulaukta, kol jie atvyko. Iškvietimas nepagrįstas

Sekmadienį, perpiet, gautas moters pranešimas, kad Šėtos g. jos kaimynė neatidaro durų. Pranešėja tikino, kad girdi silpną kaimynės balsą, reikia patekti į jos butą ir įsitikinti, ar moteriai viskas gerai. Atvykus ugniagesiams buto duris atidarė pati šeimininkė. Šis pranešimas irgi nepagrįstas”, – informavo ugniagesių atstovė E. Ruchajienė.

Skubėjo į pagalbą garbaus amžiaus senolei

Pirmadienio pavakarę gautas pranešimas iš Kėdainiuose esančios Žemaitės g., kad 91-erių metų močiutė nukritusi bute, negali atsikelti ir atidaryti durų. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai ištraukiamomis kopėčiomis pateko į balkoną 2-ame aukšte ir laužtuvu atidarę balkono durys, į butą įleido medikus ir policijos pareigūnus, kurie visada siunčiami į tokius įvykius, tam, kad duotų leidimą patekti į patalpas ir įsitikintų, ar viduje esantys asmenys nėra nukentėję nuo kokios nusikalstamos veikos.

,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.