„Optibet A lygos“ 15-ajame ture šventė atėjo į turnyro autsaiderio Kėdainių „Nevėžio“ kiemą – nutraukta 12 pralaimėjimų serija.

Vadovavimą komandai iš ilgamečio kėdainiečių trenerio Vitalijaus Stankevičiaus perėmusio trenerio Dariaus Gvildžio debiutas buvo pergalingas. Tečiadienį „Nevėžis“ namuose po atkaklios kovos 2:1 (1:0) nugalėjo daugiau nei mėnesį nelaimintį Telšių „Džiugą“.

Antra pergalė

Aretas Gėgžna (nuotr. viduryje).

Dvikova šeimininkams prasidėjo puikiai: 7-ąją minutę Aretas Gėgžna prasiveržė arčiau vartų ir baudos aikštelėje surado Mindaugą Butkų, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus. Tai buvo pirmasis saugo įvartis Lietuvos čempionate per visą karjerą.

Mindaugas Butkus (mėlyna apranga Nr. 91).

Nukraujavęs „Nevėžis“ sėkmingai darbavosi gynyboje, tačiau per paskutinį akistatos pusvalandį Kėdainių ekipai tapo sunkiau tvarkytis su varžovų atakomis. 76-ąją minutę svečiai atstatė pusiausvyrą – po Leo Ribeiro pakelto kampinio smūgiu galva pasižymėjo Jeremy Fernandesas.

„Džiugas“ po įmušto įvarčio buvo aktyvesnis ir turėjo du gerus šansus, tačiau 90-ąją minutę kėdainiečiai varžovus nokautavo sėkminga kontrataka.

Motiejus Burba surado įkertantį Juniorą Timite, saugas akistatoje su vartininku suklaidino Marių Paukštę bei pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. „Nevėžis“ atsilaikė ir iškovojo antrą pergalę per 14 susitikimų.

Kėdainių komanda savo sąskaitoje turi 6 taškus, „Džiugo“ kraityje – 11 taškų.

Atsisveikino su treneriu

Po dvylikto iš eilės „Nevėžio“ pralaimėjimo „Optibet A lygoje“, klubas pranešė, kad abipusiu šalių susitarimu buvo nutraukta sutartis tarp Kėdainių FK „Nevėžis“ ir komandos vyriausiojo trenerio Vitalijaus Stankevičiaus.

Vitalijus Stankevičius.

V. Stankevičius „Nevėžyje“ dirbo jau trečią sezoną. Jo vedama komanda 2018 metais LFF Pirmoje lygoje užėmė 4 vietą, 2019 metais – 5 vietą, o 2020 metais Kėdainių FK „Nevėžis“ tapo Pirmos lygos nugalėtoju ir iškovojo teisę rungtyniauti A lygoje.

Šį A lygos sezoną Kėdainių „Nevėžis” pradėjo nesėkmingai. Kėdainiečiai nugalėjo pirmose sezono rungtynėse, o po to patyrė iš eilės 12 pralaimėjimų. Klubas padėkojo treneriui už atliktą darbą ir palinkėjo sėkmės jo tolimesnėje karjeroje.

Perėmė vairą

Prie komandos vairo stojo penkiasdešimtmetis D. Gvildys, į „Nevėžio“ trenerių štabą atėjęs šių metų sausį ir iki šiol treniravęs „Nevėžį B“.

Darius Gvildys.

D. Gvildys savo futbolininko karjerą klubinėse komandose baigė 2007 m. Per futbolininko karjerą jam teko vilkėti Lietuvos, Latvijos ir Rusijos klubinių komandų marškinėlius. Trenerio karjerą pradėjęs 2009 m. Kauno „Spyryje“, ją tęsė futbolo klubuose „Kaunas“, Marijampolės „Sūduvoje“, Kauno „Stumbre“ bei Alytaus „Dainavoje“.

Kitos rungtynės

Kitas, 16-to turo, „Optibet A lygos“ rungtynes Kėdainių Nevėžis“ žais gegužės 27 d., ketvirtadienį, 20 val. Kėdainių miesto stadione su Vilniaus „Riteriais“.