Konstitucijos egzaminą laikė 8 dalyviai, vyriausiai jų - 73 metai.

Konstitucijos egzaminą laikė 8 dalyviai, vyriausiai jų – 73 metai.

Į devintą kartą rengiamą Konstitucijos egzaminą, vykusį Kėdainių rajono savivaldybės salėje, kėdainiečiai rinkosi dėl skirtingų priežasčių.

Štai garbaus amžiaus 73-erių metų Aloyza Gaučienė norėjo parodyti pilietiškumo pavyzdį savo šešiems anūkams.

„Dalyvauju norėdama savo anūkams parodyti, kad labai svarbu mylėti Tėvynę, ją gerbti. Dalyvavimas Konstitucijos egzamine yra mano pilietiškumo ir patriotiškumo išraiška savo šaliai. Šių savybių mane išmokė mama, dabar šią patirtį noriu perduoti savo anūkams“, – šypsojosi vyriausia egzamino dalyvė, egzaminą laikanti pirmą kartą.

Moteris sakė specialiai egzaminui nesiruošusi – Konstituciją perskaičiusi vos keletą kartų. Vėliau ją davusi savo anūkei, besimokančiai „Ryto“ progimnazijos aštuntoje klasėje.

„Koks bus, toks ir gerai“, – šyptelėjo A. Gaučienė, paklausta kokio egzamino rezultato besitikinti.

Kėdainiuose Konstitucijos egzaminą laikyti atvyko ir Ministro pirmininko patarėjas Justas Pankauskas. Vyras šiame egzamine dalyvaująs ne pirmą kartą, tačiau, tiesa, tą darydavęs kituose šalies miestuose – Alytuje, Druskininkuose.

A. Gaučienė, dalyvaudama Konstitucijos egzamine, rodė pilietiškumo ir patriotiškumo pavyzdį savo anūkams. (A. Malinauskienės nuotr.).

A. Gaučienė, dalyvaudama Konstitucijos egzamine, rodė pilietiškumo ir patriotiškumo pavyzdį savo anūkams. (A. Malinauskienės nuotr.).

„Egzaminui kruopščiai nesiruošiau – neturiu teisinio išsilavinimo, tačiau esu baigęs tarptautinių santykių ir diplomatijos studijas. Tad visos žinios iš darbinės patirties – kiek tenka susidurti kasdienoje. Labai džiaugiuosi, kad egzaminas populiarius ir tampa žinių pasitikrinimo švente“, – prieš egzaminą kalbėjo J. Pankauskas.

Kėdainietė Lina Adomaitienė į egzaminą atėjo išbandyti savo jėgų. Ji mano, kad kiekvienas išsilavinęs pilietis privaląs žinoti savo konstitucines teises, o toks egzaminas – puiki priemonė išbandyti save.

Visus devynis kartus (tiek metų iš eilės vyko egzaminas) Konstitucijos egzamine dalyvavo ir savo jėgas bandė Onutė Šulcienė. Moteris ne kartą demonstravusi puikias konstitucines žinias ir patekusi į antrąjį egzamino turą.

„Klausimai reikalaujantys ne tik žinių, bet ir pamąstymo. Reikia gerai įsiskaityti, pamąstyti, apsvarstyti visus variantus. Egzaminui specialiai nesiruošiu – perverčiu Konstitucijos tekstą, pasikartoju kai kurias vietas“, – sakė O. Šulcienė.

Antrasis egzamino etapas vyks spalio 13-ąją.

Antrasis egzamino etapas vyks spalio 13-ąją.

Kėdainių rajono savivaldybės salėje savo jėgas egzamine išbandė 8 dalyviai.

Mokiniai bei aukštųjų mokyklų studentai Konstitucijos egzaminą laikė savo ugdymo įstaigose.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai egzaminą išlaikė ir į antrą egzamino etapą pateko ne kėdainietis J. Pankauskas. Tik vieno taško pritrūko O. Šulcienei.

Mokinių rezultatai paaiškės penktadienį, spalio 2-ąją.

Geriausiai pasirodę dalyviai (jei iš trisdešimties testo klausimų teisingai atsakys bent į 25) pateks į antrąjį egzamino etapą, vyksiantį spalio 13-ąją.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.