Geriausia išmokti ir tobulinti kovų menų techniką imant pavyzdį iš vieno geriausių kovotojų. Tuo įsitikino kėdainiečiai wing chun kungfu klubo „Kovas“ nariai, priėmę į Kėdainius atvykusį ekstremalios kovos ir savigynos sistemos autorių Jurijų Karmušiną. 

kovas_0730Svečias dalinosi praktine kovojimo patirtimi, kuri buvo įdomi ir naudinga tiek vos kelis metus besitreniruojantiesiems, tiek ir turintiesiems keliolikos metų kovos menų treniravimosi patirties.

Sujungė sena ir šiuolaikiška
Pasak Rolano Valiono, kovų menų klubo „Kovas“ vadovo ir trenerio, svečias iš Rusijos kelioms dienoms buvo atvykęs į Lietuvą vesti ekstremalios kovos ir savigynos seminarą. „Tačiau jis mielai sutiko atvykti ir pas mus į Kėdainius. Susitikime dalyvavusiems klubo nariams, o ir man pačiam, išgirsti patarimai buvo labai naudingi“, – kalbėjo pašnekovas.
J. Karmušino demostruojama ekstremali savigyna – tai šiuolaikinė sistema, kurioje persipina Kinijoje viduramžiais kurtas wing chun kovos stilius ir boksas. „Baziniai kovos meno pagrindai remiasi wing chun, kilusio iš fechtavimo dviem trumpais kardais, mokymu, būtent: tvirta ir tuo pačiu mobilia stovėsena, gynybos koncepcija. Visa kita labiau panašu į šiuolaikinius kovos menus, t. y. rankų smūgiai, kurie primeną boksą, tačiau nėra tikras ir grynas boksas“, – kalbėjo R. Valionis.

Įnešė aiškumo
J. Karmušinas yra mokęsis daug įvairiausių kovos stilių – bokso, imtynių, taikvondo, wing chun, susipažinęs tiek su Rytų Azijos, tiek su Europos ginklais ir jų naudojimusi. Negana to, jis yra muzikantas, aktorius, žurnalistas. „Taigi, šio žmogaus akiratis labai platus. Jis pats aiškino, kad nors ir išbandęs daug įvairių kovos menų, vis kažko trūkdavę iki visiškos pilnatvės. Iš čia ir kilo individualūs geriausios technikos ieškojimai, ilgainiui virtę į autorinės ekstremalios savigynos sistemos sukūrimą“, – pasakojo R. Valionis.
Šio kovos meno pagrindas – kova su poriniais kardais. „Vienas mūsų naudojamas kardas yra 50 cm ilgio, tačiau sveria apie kilogramą. Kai pradedi mojuoti iš karto keliais tokiais kilograminiais kardais, būtina teisinga rankų – alkūnių, riešų – technika. Privaloma ir gera stovėsena. Tad seminaro metu išgirsti J. Karmušino praktiniai patarimai sustatė visus techninius kovos niuansus į vietą – nuo stovėsenos iki smūgiavimo, blokavimo. Juk neteisingai darant pratimus, ilgainiui gali atsirasti ir sveikatos problemų“, – pabrėžė R. Valionis, pats kovų menus praktikuojantis jau beveik 25 metus.

[tribulant_slideshow gallery_id=”64″]

Turi būti pasiruošę viskam
Paklaustas, kuo J. Karmušino kovos sistema išskirtinė, R. Valionis pabrėžė, kad ji sukurta ne pagal sportines taisykles, o pagal realius, gyvenimiškus scenarijus, sutinkamus gatvėje. „Mes taikomės ne prie sportinių taisyklių, bet prie gyvenimo realijų. Niekada nežinai, ką priešininkas turi rankose, tad būti pasiruošus viskam yra privalu: tiek mokėti kovoti su ginkluotu varžovu, tiek ir su beginkliu. Toks požiūris į kovą lemia tai, kad negalima naudoti pasyvios gynybos, visi smūgiai turi būti blokuojami (atremiami). Todėl sistemą galima naudoti tiek savigynos tikslais, tiek ir sporte“, – pabrėžė jis ir pridūrė, kad treniruotėse reikia naudoti tokią pačią techniką, kokią galima panaudoti ir gatvės kovoje. „Galime sporto salėje daryti suktukus ir „skraidyti“, tačiau gatvėje to juk taip lengvai nepadarysi“, – šypsosi jis.

kovas_0023

Šio kovos meno pagrindas – kova su poriniais kardais.

Lengvai priimama
Ši J. Karmušino naudojama ekstremalios savigynos technika yra ganėtinai nauja, tačiau sparčiai populiarėjanti. Klube „Kovas“ ji taikoma dar ne visus metus, tačiau, pasak R. Valiono, jam pačiam ši sistema yra artima ir lengvai priimama. „Pats esu išbandęs nemažai įvairių kovos menų rūšių, tačiau susipažinęs su J. Karmušino technika supratau, kad ji yra būtent tai, ko pats ilgai ieškojau. Pradėjus dirbti nereikėjo savęs kažkaip specialiai perlaužti ar persiorientuoti“, – sakė klubo treneris.
Šiuo metu ekstremalios savigynos subtilybių klube mokosi per 50 narių – tiek suaugusiųjų, tiek ir vaikų.

 

Panašios naujienos