lynai

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija iš bendro pagalbos centro gavo pranešimą, kad į Kėdainių rajone, prie Sangailų kaimo esantį ežerėlį, asmenys atvažiavę automobiliu „Volvo“ užmetė tinklus.

Inspektoriai surengė pasalą, bet pažeidėjų pavyko sulaukti tik antrą valandą nakties. Sulaikius nacionalinės žuvies mėgėjus paaiškėjo, kad tai trys vietinių apylinkių gyventojai. Jiems talkino ir mergina, kuri atliko sargo vaidmenį. Tą naktį inspektoriai ne tik padarė gerą darbą gamtai, tačiau ir išgelbėjo pažeidėjus nuo sunkių dalybų, kadangi tinklu pavyko sugauti tik du lynus.

Visiems pažeidėjams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai – už žvejybą draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu. Jiems gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų. Nacionalinės žuvies mėgėjams teks atsisveikinti su tinklu ir sugautais dviem lynais. Taip pat teks atlyginti žalą žuvų ištekliams.

Kviečiame piliečius ir toliau būti neabejingais ir apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro numeriu 112.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.