Iki šių metų liepos 1 d. šalies vairuotojai turi atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Naujos kartos vaistinėlėse yra daugiau priemonių, kurios užtikrina didesnes pagalbos galimybes visiems eismo dalyviams.

Anot ministerijos, poreikis atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį kilo dėl to, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai. Pažymima, kad kiekvieno automobilio atnaujintas pirmosios pagalbos rinkinys nuo liepos 1-osios turėtų būtis papildytas spaudžiamuoju tvarsčiu, ledo maišeliais, turniketais, skirtais arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartine veido kauke gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui).

SAM atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais.

Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį. Pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams ir geležinkelių transportui, turi būti šios priemonės: 

sterilūs įvairių dydžių pleistrai; pleistras (ruloninis);

sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm;

nesterilus tvarstis;

palaikomasis trikampio formos tvarstis;

pirmosios pagalbos žirklės;

speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm x 200 cm; sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm x 10 cm;

vienkartinės medicininės pirštinės;

vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti;

vienkartinis šalčio maišelis;

turniketas, skirtas stipriam (masyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti;

atmintinė – pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė, turniketo naudojimo taisyklės.

ELTA primena, kad dėl karo Ukrainoje sutrikus gamybos ir logistikos procesams, 2022 m. rinkoje buvo stebimas atnaujintos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinių trūkumas. Todėl atsižvelgdama į tai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atidėjo terminą, iki kurio vairuotojai turėtų atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose, iki 2023 m. liepos 1 d.

ELTA

Panašios naujienos