Keturioliktame rajono savivaldybės tarybos posėdyje aptartos svarbios kraštui aktualijos. Apsispręsta ir vienu pagrindiniu klausimu – patvirtintas Kėdainių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrasis planas. Pagal jį rajone nebus uždaroma nė viena švietimo įstaiga.

Rajono Taryba vienbalsiai patvirtino švietimo tinklo pertvarkos planą iki 2020 metų.

Rajono Taryba vienbalsiai patvirtino švietimo tinklo pertvarkos planą iki 2020 metų.

Dėl šio klausimo rajono Tarybos nariai balsavo vienbalsiai. „Demografinė situacija tikrai nėra džiuginanti: 1990 metais rajone turėjome dvylika tūkstančių mokinių, o paskutiniaisiais mokslo metais jau nesulaukėme mokyklose nė šešių tūkstančių. Vadinasi, per Nepriklausomybės laiką mokinių rajone sumažėjo dvigubai. Praėjusių ketverių metų švietimo įstaigų pertvarka mūsų krašte buvo gana skausminga – teko reorganizuoti ar net uždaryti kai kurias įstaigas. Artimiausiu laiku tokių žingsnių nebereikės. Dabar mokyklos galės daugiau investuoti į švietimo kokybę“, – sakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad iki 2020 metų mūsų rajone nenumatyta uždaryti nė vienos švietimo įstaigos: „Mokyklų ir darželių rajone liks tiek pat, kiek yra šiuo metu, tačiau vaikų ir klasių komplektų skaičius priklausys nuo demografinės situacijos. Kol kas pedagogų pas mus užtenka, o pagal ugdymo proceso kokybę mes nė kiek neatsiliekame nuo kitų šalies savivaldybių. Taigi mokyklų pertvarkos tinklo planas paruoštas gerai. Už tai dėkoju rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus specialistams. Tikiuosi, kad po 2020 metų mūsų rajone vaikų nemažės, bet daugės.“

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.