Kėdainių profesinio rengimo centre (PRC) vyko geriausio plytelių klojėjo profesinio meistriškumo konkursas. Nors jame varžėsi tik vaikinai, apdailininko specialybę vis dažniau renkasi ir merginos. 

Kėdainių PRC mokiniai per tris valandas turėjo suklijuoti 2 kv. metrus plytelių. Vertinta ne tik darbo kokybė, bet ir drausmė bei darbų sauga.

Kėdainių PRC mokiniai per tris valandas turėjo suklijuoti 2 kv. metrus plytelių. Vertinta ne tik darbo kokybė, bet ir drausmė bei darbų sauga.

Statybų technologijos kasmet tobulėja, nuolat keičiasi statybinės medžiagos, auga ir šio profilio statybininkų poreikis, juolab kad po truputį Lietuvoje įsibėgėja renovacijos procesai.
Pasak Stepono Navajausko, Kėdainių PRC direktoriaus pavaduotojo ugdymui, statybininko-apdailininko profesija mokykloje visada buvusi paklausi. „Pas mus ateina mokytis nemažai jaunuolių, rimtai žiūrinčių į mokslus ir norinčių tapti kvalifikuotais darbuotojais. Dabar turime ir būsimųjų apdailininkių merginų – pastebime, kad jos visos labai orientuotos, yra atsakingos ir gerai mokosi“, – kalbėjo S. Navajauskas.

Vyks į nacionalinius konkursus
Kasmet teorinių įgūdžių įtvirtinimui mokykloje rengiami praktiniai konkursai. Šiais metais apdailininko-statybininko specialybės mokiniai plytelėmis turėjo apklijuoti specialią 2 kv. metrų konstrukciją. Tą jie turėjo padaryti per tris valandas. Visų mokinių darbus vertino mokytojų komisija pagal išsikeltus kriterijus. Buvo vertinamas ne tik darbo rezultatas, bet ir vaikinų drausmė darbo metu, darbų sauga.
Komisija šiųmetiniais geriausiais plytelių klojėjais pripažino Andrių Gaurilčiką, Deivydą Šukį, Rimą Kursą bei Ernestą Šliką.
Geriausiai pasirodę mokiniai turės galimybę atstovauti Kėdainiams geriausio apdailininko konkursuose Lietuvos mastu.

Reiktų būti drąsesniems
Profesinio rengimo centre vyko ir daugiau renginių. Į susitikimą su mokiniais atvykęs statybų įmonės UAB „Apdaila“ vadovas Jonas Prascienius pateikė praktinių žinių, kaip būsimam statybininkui, atėjusiam pas darbdavį, padaryti įspūdį ir gauti darbo. J. Prascienius vardijo dažniausiai pasitaikančias ydas. „Vyrams, kaip būsimiems statybininkams, šiek tiek trūksta drąsos. Reiktų aiškiau, raiškiau pristatyti save, sudėti akcentus, ką jis geriausiai moka dirbti. Svarbu įrodyti, kad statybininku galima pasitikėti kaip specialistu“, – kalbėjo vadovas. Jis pasidžiaugė, kad įmonėje dirba nemažai statybininkų, baigusių Kėdainių profesinio rengimo centrą. Deja, nemažai jų vėliau išvyksta uždarbiauti į užsienį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.